پارکورقهرمان گنبدی پارکور جهان با انتقاد از بی‌توجهی مسوولان ورزش گنبدکاووس به ورزشکاران و قهرمانان این رشته، گفت: ما را از محل تمرین بیرون کردند و آنجا را به کافه استعمال قلیان تبدیل کردند.

بهمن کریم کشته صبح امروز در نشست مشترک جمعی از قهرمانان و ورزشکاران شهرستان گنبدکاووس با معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان که در قالب کمیته ورزشی شورای مشورتی برگزار شد با اشاره به اینکه بنده پیش از شروع ورزش پارکور و یا همان شهرنوردی در رشته‌های ژیمناستیک و ووشو به عنوان قهرمانی کشور رسیده‌ام، اظهار کرد: در پنج سال اخیر به عنوان نفر برتر در رشته پارکور در سطح کشور بوده ام و در مسابقات بین‌المللی آمریکا نیز به لطف خدا و همت همه اعضای تیم به مقام قهرمانی رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه متاسفانه رشته ورزشی پارکور در سطح شهرستان گنبدکاووس شناخته شده نیست، افزود: به دلیل شناخته نشدن و بها ندادن به ورزش پارکور بنده خودم با حمایت هیئت ورزش‌های روستایی از یک محل تمرین در روستا و در باشگاهی ساده با کمک دوست و استاد عزیزم آقای ملاتش توانستم به قهرمانی کشور برسم.

قهرمان گنبدی پارکور جهان با اشاره به اینکه هیچ کس در شهرستان گنبدکاووس از بنده و هم‌تیمی‌هایم حمایت نمی‌کند، خاطرنشان کرد: این درحالی است که بنده دعوت نامه‌هایی از استرالیا و تایلند دریافت کرده‌ام و آنها حاضر به حمایت از بنده هستند و متاسفانه در شهر خودمان کسی به ما توجه نمی‌کند.

کریم کشته با تاکید بر اینکه نام من با ثبت رکورد ۸۰ حرکت پشت سر هم در پارکور در کتاب گینس ثبت خواهد شد، ادامه داد: بعد از مدت‌ها انتظار برای دیدن و ملاقات با مسوولان ورزش شهرستان به بنده گفتند که تمام خواسته‌هایت را در یک جمله بگو و برو و برخورد بسیار بدی با من شد که من مجبور شدم چند سال برای تمرین به تهران بروم که مسوولان ورزش تهران بهترین سالن و امکانات را در اختیار بنده قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه این حمایت‌ها و توجهات خوب توسط مسوولان ورزش شهر تهران باعث شد تا چندین حرکت ابداعی را در سطح رشته پارکور در دنیا به نام خودم ثبت کرده و برای کشورم افتخار آفرینی کنم، تصریح کرد: متاسفانه برخی مشکلات شخصی برایم پیش آمد که مجبور شدم به گنبدکاووس برگشته تا در کنار خانواده ام باشم.

قهرمان گنبدی پارکور جهان با ابراز تاسف از اینکه تا چندین ماه پیش با ۴۰ نفر شاگرد در پارک تمرین می‌کردیم، اضافه کرد: وقتی هیچ کس در اداره ورزش و جوانان از ما حمایت نکرد با هزینه شخصی خودمان سالن اختصاصی اجاره کردیم تا به تمریناتمان ادامه دهیم.

کریم کشته با اشاره به اینکه متاسفانه بعد از ۶ ماه با اینکه قرارداد دو ساله داشتیم ما را از این سالن هم بیرون انداخته و آنجا را محلی برای قلیان کشیدن تبدیل کردند، افزود: سوال ما این است که آیا ورزش به عنوان بهترین و مهم‌ترین معروف و بستر افتخار آفرینی برای مردم مهم‌تر است یا ایجاد مشکلات اجتماعی با حذف ورزش و راه‌اندازی این‌گونه مکان‌های مخرب؟

وی با بیان اینکه به عنوان یکی از ورزشکاران افتخارآفرین کشور در برنامه زنده ورزشی سیمای کشور مصاحبه داشتم، خاطرنشان کرد: حدود یک ساعت قبل از آغاز برنامه زنده تلویزیونی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با من تماس گرفت تا در برنامه زنده هیچ نقدی نکرده و به صورت مثبت صحبت کنم و قول داد تا مشکلات بنده و رشته پارکور در گنبدکاووس را مرتفع کند.

قهرمان گنبدی پارکور جهان با تاکید بر اینکه اما همه این قول‌ها فراموش شد و فردای آن روز بنده بیش از یک ساعت پشت درب اتاق مدیران ورزش شهرستان معطل ماندم، ادامه داد: پس از آنکه بالاخره بعد از یک ساعت و نیم معطلی با ایشان دیدار کردم متاسفانه پیشنهادات بسیار خنده داری از جمله تمرین در راهروی یک فضای نامناسب به من پیشنهاد شد.

پارکور یعنی عبور از موانع در سریع‌ترین زمان ممکن با استفاده از آسان‌ترین و ساده‌ترین شیوه حرکتی و کم‌ترین انرژی مصرفی بدن از یک مبدا به مقصد البته در پارکور اصلا نباید مسیر مبدا و مقصد مشخص باشد یعنی که موانع و مسیر از قبل تعریف شده نیستند این فرد است که تصمیم می‌گیرد با استفاده از توانایی‌های خود از کدام مسیر برود و از کدام شیوه حرکتی برای عبور از موانع استفاده کند . در پارکور فرد به هیچ وجه دنبال موانع نمی‌گردد، این مسیر است که موانع را در مقابل راه فرد می‌گذارد به کسانی که از اصول پارکور در زندگی خود بهره می‌برند «تراسور» گفته می‌شود.

پارکور یک رشتهٔ ورزشی است، اما فلسفه‌ای با ارزش‌های خاص خود و برای آگاهی از توانایی‌های خویشتن، مبارزه علیه خود و پرورش جسم و روح دارد و گذشته از یک ورزش و هنر، یک شیوهٔ زندگی کردن و یک فلسفهٔ روزانه‌است.

 

منبع : خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید