عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند.

به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با مربی گری خود بازیکنانی همچون جمیل کر، اسلام غراوی، علی نظری، آتی نظری، مهدی نوبری، احسان امانبایی و ناصر پنق را به تیم ملی ایران آماده و معرفی کرد این روزها در ترکیه شهر استانبول برای تیم ملی سپک تاکرا این کشور همسایه مربی گری می کند.

عبدالحی نوبری یکی از با اخلاق های ورزش شهرستان گنبد در سال ۱۳۸۲ با ورزش سپک تاکرا آشنا شد و در سال های ۸۳ الی ۸۵ عضو تیم ملی سپک تاکرای ایران بود و به عنوان ورزشکار آن زمان دو عنوان سومی مسابقات جهانی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.
عبدالحی بعد از شرکت در کلاس مربیگری A جهانی و کسب این درجه مربی گری توانست نظر مسئولین ترکیه را به توانایی های خود جلب کند تا طی مذاکراتی سرمربی تیم ملی سپک تاکرای ترکیه را به عهده بگیرد.

در حال حاضر نوبری در استانبول مشغول استعدادیابی و تمرین به علاقمندان این رشته می باشد تا بزودی تیم ملی ترکیه را تشکیل دهند، لازم به ذکر است که پیش از این رشته ورزشی سپک تاکرا در این کشور هیچ فعالیتی نداشته و برای مردم این کشور تازه گی دارد.
با این اتفاق عبدالحی نوبری اولین مربی لژیونر سپک تاکرای ایران شد که به عنوان مربی در کشور همسایه شروع به کار کرده است و بزودی به غیر از استانبول برنامه استعدادیابی از شهرهای مختلف این کشور را شاهد خواهیم بود.

✍️احمد فضلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید