زهرا دانایی : قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد.

زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مصوبه بکارگیری قهرمانان ملی در دستگاه‌های اجرایی سال ۹۵ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید اما هنوز دستگاه‌های اجرایی بویژه در استان گلستان به آن عمل نکرده‌ یا طفره می‌روند.

وی که سابقه ۱۰ ساله در تیم ملی والیبال نشسته و کسب چندین عنوان آسیایی و جهانی را دارد، مدعی شد: تاکنون هیچ ورزشکاری در استان گلستان جذب دستگاه‌های دولتی نشده و ورزشکاران شاغل در بخش خصوصی استان هم امنیت شغلی ندارند.

دانایی طوس: شخصا خودم در یک اداره معتبر به صورت قراردادی مشغول به‌کار بودم اما با جابه‌جایی در بخش ریاست بعد از چند ماه کارکردن، لغو قرارداد شدم که شیوع کرونا و تعطیلی مسابقات بر مشکلات اقتصادی من افزود.

عضو تیم ملی والیبال نشسته زنان ایران به انجام تمرینات در دوران شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: قرنطینه خانگی در دوران کرونا باعث فاصله گرفتن از تمرینات و حفظ شرایط جسمانی نشد و بدون وقفه، تمرینات خود را در منزل بر اساس برنامه مربیان تیم ملی انجام داده و می دهم.

دانایی طوس ادامه داد: تمرین کردن در باشگاه‌ها به دلیل فراهم بودن انواع امکانات، آسان تر است اما ورزشکاران همانند سایر مردم شرایط بحرانی کشور را درک می‌کنند.

وی گفت که برای حضور در تیم ملی و رقابت های انتخابی پارالمپیک و پاراآسیایی از آمادگی کامل برخوردار است.

دانایی ‌طوس اظهار داشت: مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اسفندماه سال گذشته در کانادا برگزار شد اما به دلیل شیوع کرونا، ایران به این مسابقات اعزام نشد و در شرایط فعلی هنوز فدراسیون جهانی زمان جدید برگزاری مسابقات انتخابی بعدی را اعلام نکرده است.

زهرا دانایی طوس ورزشکار ۳۷ ساله گنبدی با سابقه حدود ۱۰ سال عضویت در تیم ملی والیبال نشسته زنان، چهار مدال نقره مسابقات پاراآسیایی، عنوان پنجمی مسابقات پارالمپیک و ۱۵ مدال طلا و نقره در لیگ برتر را در کارنامه دارد.

برچسب‌ها: , , , ,
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبدالحی نوبری
اخبار
مربی گنبدی اولین لژیونر سپک تاکرا در ترکیه فعالیتش را شروع کرد

عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند. به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با …

اخبار
باشگاه‌داران گنبدی از بیکاری دایمی در شرایط کرونایی ترس دارند

مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی گنبدکاووس که تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع کرونا باعث کاهش درآمد آنان‌شده از مسوولان می‌خواهند با توجه به وضعیت قرمز بهداشتی در این شهرستان و تداوم تعطیلی مراکز ورزشی، از طریق تسهیلات و یا فراهم‌کردن شرایط بازگشایی محدود، مانع بیکاری دایمی آنان شوند. بسته …

اخبار
عظیم جزیده به خاطر توهین هواداران گنبدی تهدید به استعفا کرد

سرمربی تیم والیبال شهرداری گنبدکاووس که از اعتراضات برخی از هواداران تیمش در بازی مقابل شهداب یزد ناراحت بود، گفت: هنوز بازی تمام نشده به بازیکنان و کادر فنی توهین می‌شود، بیشتر از این تحمل نمی‌کنم و استعفا می‌دهم. عظیم جزیده شنبه شب و در پایان دیدار تیمش برابر شهداب …