احمد صفرخان : گنبد سومین شهری که در کشور رشته کاراته را راه‌اندازی کرد

سرمربی تیم کاراته سبک گوجوریو کشور با اشاره به اینکه حضور نوجوانان و جوانان گنبدی در ورزش کاراته بی‌نظیر است، گفت: برای حفظ آنها در ورزش نیازمند ایجاد انگیزه از جمله راه‌اندازی لیگ هستیم.

سرمربی تیم کاراته سبک گوجوریو کشور امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه ظرفیت‌های ورزشی در رشته کاراته در گنبدکاووس بسیار بالا و بی‌نظیر است، اظهار کرد: متاسفانه میزان توجه و سرمایه‌گذاری در این رشته در این شهرستان بسیار کم بوده و موجب شده استعدادهای این رشته در گنبدکاووس شکوفا نشوند.

احمد صفرخان با بیان اینکه شهرستان گنبدکاووس سومین شهری است که در کشور رشته کاراته را راه‌اندازی کرده است، افزود: بعد از شهرهای تهران و شیراز در دهه‌های گذشته این گنبدکاووس بود که به عنوان سومین شهر کشور و نخستین شهر شمال کشور رشته کاراته را به صورت حرفه‌ای گسترش داد.

وی با تاکید بر اینکه حضور نوجوانان و نونهالان در رشته کاراته در گنبدکاووس بسیار خوب و پرشمار است، خاطرنشان کرد: نکته مهم‌تر از جذب اولیه و حضور این عزیزان در کلاس‌های آموزشی، حفظ آنها در سنین جوانی در ورزش است که متاسفانه در این بخش به دلیل فقدان انگیزه لازم ضعف اساسی وجود دارد.

سرمربی تیم کاراته سبک گوجوریو کشور با اشاره به اینکه اگر ورزشکاران در سنین جوانی در عرصه ورزش حفظ نشوند به دلیل وضعیت فیزیولوژی بدن و نیاز به ترشح برخی هورمون‌های انرژی‌زا به سمت آسیب‌های اجتماعی و شادی‌های کاذب می‌روند، گفت: این یعنی ورزش اگر به درستی مدیریت و برنامه‌ریزی نشود نه تنها از آسیب‌ها پیشگیری نمی‌کند بلکه خود به یکی از عوامل جدی بروز آسیب تبدیل خواهد شد.

صفرخان راهکار ایجاد انگیزه در میان جوانان ورزشکار به ویژه در رشته کاراته را لیگ سازی و حضور در لیگ‌های مختلف دانست و تصریح کرد: این حضور مستمر در مسابقات و انگیزه برای دیده شدن و برنده شدن در طی یک سال به صورت مستمر یکی از بهترین عوامل انگیزشی برای حضور جوانان در رشته کاراته است.

وی با ارائه پیشنهادی مبنی بر حضور خیرین در حوزه حمایت از تیم‌های ورزشی گنبدکاووس برای حضور در لیگ‌های مختلف ورزشی، اضافه کرد: اگر خیرین گنبدی در کنار مسوولان ورزش تنها بخشی از قرارداد یک بازیکن تیم والیبال این شهر را در رشته‌ای مثل کاراته سرمایه‌گذاری کنند بدون تردید می‌توان تیم خوبی را از این شهرستان روانه لیگ‌های معتبر کشور کرد.

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبدالحی نوبری
اخبار
مربی گنبدی اولین لژیونر سپک تاکرا در ترکیه فعالیتش را شروع کرد

عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند. به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با …

اخبار
زهرا دانایی : قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد. زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: …

اخبار
باشگاه‌داران گنبدی از بیکاری دایمی در شرایط کرونایی ترس دارند

مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی گنبدکاووس که تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع کرونا باعث کاهش درآمد آنان‌شده از مسوولان می‌خواهند با توجه به وضعیت قرمز بهداشتی در این شهرستان و تداوم تعطیلی مراکز ورزشی، از طریق تسهیلات و یا فراهم‌کردن شرایط بازگشایی محدود، مانع بیکاری دایمی آنان شوند. بسته …