در شش ماهه اول سال شش مدال طلای جهانی را گنبدی ها کسب کردند

ورزش گنبد
گنبدکاووس در شرق گلستان یکی از شهرستان‌های مطرح استان در بخش ورزش است و همواره بخش زیادی از مدال‌های ورزشی گلستان در مسابقات جهانی و آسیایی توسط ورزشکاران این دیار کسب می‌شود اما امکانات و تجهیزات موجود در آن همسان با این افتخارآفرینی نیست.

استعدادهای ورزشی فراوانی در گلستان وجود دارد و همواره شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران این دیار هستیم که بخش زیادی از مدال‌های جهانی و آسیایی به دست‌ آمده برای این استان مربوط به ورزشکاران گنبدکاووس است که به عنوان نمونه بر اساس اعلام اداره کل ورزش و جوانان گلستان در ۶ ماهه امسال هفت مدال طلا، دو نقره و سه برنز در مسابقات جهانی توسط ورزشکان استان کسب شده که به غیر از یک طلا و دو مدال برنز بقیه مدال‌ها را ورزشکاران گنبدی به دست آورده‌اند.

همچنین بر اساس آمار اداره کل ورزش و جوانان گلستان در این مدت از مجموع سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز به دست آمده در مسابقات آسیایی توسط ورزشکاران استان، دو طلا و یک برنز آن توسط ورزشکاران گنبدکاووس کسب شده که نشان از توانایی و ظرفیت بالای ورزشکاران این دیار دارد.

شهرستان گنبدکاووس که بیش از پنج هزار کیلومتر مربع وسعت و ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، بزرگترین شهرستان استان گلستان از نظر گکستره جغرافیایی محسوب می‌شود، افزون بر ۱۰ هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد که در قالب ۳۸ هیأت ورزشی مشغول فعالیت هستند اما به گفته رییس اداره ورزش و جوانان گنبد، فقط ۱۱ سالن اختصاصی برای رشته‌های ورزشی وجود دارد که تعدادی از آنها قدیمی بوده و نیاز به ساخت مجدد دارند.
هیات‌های ورزشی اسکیت، اسکواش، انجمن‌های ورزشی، بسکتبال، بدمینتون، باستانی و زورخانه‌ای، بوکس، بیلیارد و بولینگ، بیماران خاص، پرورش‌اندام، تکواندو، تنیس، تنیس‌روی میز، تیراندازی، تیروکمان، جودو، دوچرخه سواری، دو و میدانی، ژیمناستیک، سوارکاری، شطرنج، شمشیربازی، فوتبال، کشتی، کاراته، کوهنوردی، موتورسواری، والیبال، ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی، جانبازان و معلولان، رزمی، سه‌گانه، وزنه برداری، وشوو، هندبال، همگانی، هاکی و شنا هم اینک در گنبدکاووس فعالیت دارد، که بیشترین مدال‌آوری و قهرمان پروری این شهرستان مربوط به رشته‌های والیبال و والیبال نشسته، سپک‌تاکرا، دو و میدانی و دو و میدانی معلولان است.

به گفته رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس، بخش زیادی از مدال‌آوری استان گلستان در رشته‌های مختلف ورزشی به این شهرستان با داشتن بیش از ۳۸ ملی پوش تعلق دارد به طوری که این شهرستان حدود چهار برابر میانگین شهرستان‌های استان ورزشکار به اردوی تیم ملی اعزام کرده است.

حجت‌الله یوسفی افزود: حضور هشت تیم از این شهرستان در رشته‌های والیبال نشسته مردان، سپک‌تاکرای مردان و زنان، فوتوالی مردان، والیبال جوانان، نوجوانان و بزرگسالان و والیبال ساحلی مردان در لیگ برتر و تیم بسکتبال مردان در لیگ دسته یک کشور به عنوان یک افتخار بزرگ برای مردم ورزش‌دوست استان گلستان به حساب می‌آید.

به گفته وی، محمد نعمتی و آرش خرمالی در رشته والیبال نشسته، فرهاد قائمی، سلیم چپرلی، اسماعیل مسافر، رسول آقچه‌لی، بنیامین ایگدری و دانیال آتابای، فاروق گوگجی، موسی سخاوی، احسان دانشدوست و حسین خوریانی در رشته والیبال، وحید ایمری و فرشاد پورفرزان در رشته فوتوالی، سردار آزمون، امجد کوچکی و رئوف افراسیاب در رشته فوتبال، مهدی نوبری، عارف صفایی، یاسر پردل و امیرحسین قرنجیک در سپک‌تاکرا، رحمان رئوفی و بهمن سالمی در والیبال ساحلی، مسعود پیروزی در بدمینتون، عبدالجلیل قرنجیک در بسکتبال با ویلچر، فرحان اهرزاد در تنیس و مسعود خمر در تنیس ساحلی و علیرضا هاشم‌زاده در کاراته در رده های مختلف سنی تیم های ملی به نمایندگی از گنبدکاووس در مسابقات ملی و بین المللی حضور می‌یابند.

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس ادامه داد: همچنین در بخش بانوان، جواهر زمانی و آیلین بابکی در رشته دو و میدانی و فایزه دیبایی در رشته دو و میدانی معلولان، مرضیه و ملیحه عزتی‌نیا و زهرا شوشتری در رشته سپک‌تاکرا، مائده دوجی در رشته فوتبال و زهرا دانایی‌توس در والیبال نشسته به نمایندگی از گنبدکاووس در تیم ملی حضور دارند و شاهد افتخارآفرینی آنان در عرصه‌های ملی و بین المللی هستیم.

به گفته یوسفی، گنبدکاووس نمایندگان دیگری در عرصه ورزش در سطح ملی و بین المللی دارد که به عنوان مربی در خدمت ورزشکاران هستند که به عنوان نمونه می‌توان به احمد صفرخانی سرمربی تیم ملی منتخب سبک گوجوکای جی‌کی‌اف کاراته، فرشید عاشوری سرپرست تیم ملی والیبال نشسته و زهرا شوشتری مربی سپک‌تاکرا بانوان زیر ۱۸ سال اشاره کرد.

وی تاکید کرد: با وجود این استعدادهای ورزشی در گنبدکاووس، این شهرستان فقط برای رشته‌های بدمینتون، بسکتبال، کشتی، بوکس، رشته‌های رزمی (کاراته، ووشو و تکواندو)، باستانی، شمشیربازی و شطرنج توسط بخش دولتی و برای رشته‌های بیلیارد، پرورش اندام و جودو توسط بخش خصوصی از سالن اختصاصی برخوردار است که دو سالن‌ بوکس و باستانی قدیمی بوده و نیاز به ساخت مجدد دارد.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبدالحی نوبری
اخبار
مربی گنبدی اولین لژیونر سپک تاکرا در ترکیه فعالیتش را شروع کرد

عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند. به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با …

اخبار
زهرا دانایی : قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد. زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: …

اخبار
باشگاه‌داران گنبدی از بیکاری دایمی در شرایط کرونایی ترس دارند

مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی گنبدکاووس که تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع کرونا باعث کاهش درآمد آنان‌شده از مسوولان می‌خواهند با توجه به وضعیت قرمز بهداشتی در این شهرستان و تداوم تعطیلی مراکز ورزشی، از طریق تسهیلات و یا فراهم‌کردن شرایط بازگشایی محدود، مانع بیکاری دایمی آنان شوند. بسته …