علیرضا هاشم زاده
قهرمان گنبدی کاراته جهان و عضو تیم ملی این رشته با انتقاد از عدم حمایت رسانه‌های گلستانی از ورزشکاران رشته‌های انفرادی، گفت: در برابر رشته‌های تیمی توجه رسانه‌ها به ما در سطح استان گلستان بسیار کم است.

علیرضا هاشم‌زاده امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه در مسابقات اخیر قهرمانی جهان تلاش کردم تا بهترین مدال را به دست بیاورم، اظهار کرد: در حالیکه با توجه به نزدیکی مسابقات به سال برگزاری المپیک سطح مسابقات بسیار بالا بود و تنها یکی نفر از تیم کشورمان در رده سنی بزرگسالان موفق به حضور روی سکو شد مدال برنز را کسب کردم.

وی با بیان اینکه در این مسابقات ورزشکارانی از ۲۹ کشور و به تعداد ۶۰۰ نفر شرکت کرده بودند، افزود: من در وزن مثبت ۸۴ کیلوگرم یعنی وزن آزاد شرکت کردم که تقریبا از نظر وزن و جثه در میان شرکت کنندگان وزن آزاد سبک‌ترین فرد به شمار می‌رفتم.

با ناداوری مدال طلا را از دست دادم

قهرمان گنبدی کاراته جهان با تاکید بر اینکه در این مسابقات حریفانی از استرالیا و دو کاراته‌کا از رومانی را شکست دادم، خاطرنشان کرد: در مسابقه پای فینال به ورزشکار میزبان یعنی مالزی در حالیکه تا آخرین لحظات از وی پیش بودم با ناداوری باختم.

هاشم‌زاده با اشاره به اینکه اگر در پنل داوری مسابقات حتی یک نفر از کشورمان را داشتیم این اتفاق برای ما نمی‌افتاد، ادامه داد: داور بین‌المللی کشورمان آقای صفرخان هم در این مسابقات به علت اهمیت کسب نتیجه و مربیگری، در کنار تشک به عنوان مربی ایفای نقش کردند.

وی بر لزوم راه‌اندازی یک آکادمی ویژه کاراته در شهرستان گنبدکاووس با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این ورزش تاکید کرد و گفت: بنده به صورت شخصی نیز حاضرم با هزینه‌های شخص خودم این اتفاق را رقم زده و این آکادمی را راه‌اندازی کنم اما نیازمند دریافت مجوز از مراجع ذی‌صلاح فدراسیون و هیئت کاراته استان هستم.

با تیم پاس قوامین قهرمان سوپر لیگ شدم

قهرمان گنبدی کاراته جهان با انتقاد از ورود افراد غیرورزشی به حوزه ورزش در شهرستان گنبدکاووس و استان گلستان، تصریح کرد: وقتی افراد غیرورزشی وارد ورزش شده و تمامی فضاهای کار در این حوزه را از ما گرفته‌اند اغلب ورزشکاران حرفه‌ای مجبور می‌شوند به دلیل عدم پشتوانه مالی مشغول کارهای آزاد دیگر شوند.

هاشم‌زاده با اشاره به اینکه بنده در دو سال گذشته با تیم کاراته «پاس قوامین» استان قم قهرمان و نایب قهرمان سوپر لیگ کشور شده‌ام، اضافه کرد: در سال جاری که احتمالا کاپیتان این تیم خواهم بود نیز شانس نخست قهرمانی به شمار می‌آئیم که امیدوارم روزی در شهر خودم با یک تیم بومی بتوانیم این افتخارات را کسب کنیم.

وی با انتقاد از رسانه‌های شهرستانی و استانی در گلستان، گفت: اگر در یک رشته تیمی حتی باخت و رتبه‌های آخر جدول لیگ را کسب کنند رسانه‌های استان با آب و تاب بسیار زیاد آن را پوشش می‌دهند اما بهترین و بالاترین رتبه‌ها و مدال‌ها در رشته‌های انفرادی همواره در رسانه‌های ما مغفول می‌مانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید