وحید ایمری و فرشاد پورفرزاد دو ملی پوش گنبدی نائب قهرمان دنیا شدند

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گلستان گفت : دو ملی‌پوش فوتوالی گلستان به همراه تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی جهان به مقام نایب قهرمانی رسیدند.

رضا محمدخانی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مسابقات که شامگاه دیروز در تایلند به پایان رسید، وحید ایمری و فرشاد پورفرزاد، ملی‌پوشان فوتوالی گلستان در ترکیب تیم ملی ایران در دیدار فینال رقابت‌های جهانی بودند که با شکست مقابل فرانسه به این عنوان دست یافتند.

وی بیان کرد: کسب مقام دومی جهان، بهترین نتیجه تیم ملی فوتوالی ایران تاکنون است.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گلستان افزود: گلستان یکی از قطب های فوتوالی کشور است و همواره در تیم ملی رده های سنی گوناگون این رشته ورزشکار دارد.

فوتوالی ورزشی بین‌المللی است که قوانین آن مثل والیبال بوده ولی همچون فوتبال با پا بازی می‌شود.

محمدخانی به رونق ورزش روستایی در استان اشاره کرد و گفت: گلستان بیش از یکهزار روستا دارد که با وجود نیازمندی به فراهم شدن امکانات بیشتر در اغلب این مناطق ورزش به صورت جدی پیگیری می شود.

به گفته وی، ظرفیت و پتانسیل بالای ورزشکاران روستایی ضرورت توجه به این مناطق را بیشتر کرده و این امیدواری را ایجاد می کند که با حمایت شاهد افزودن بر افتخارات ورزش گلستان در عرصه های جهانی و بین المللی باشیم.

رییس هیات ورزش های روستایی گلستان اضافه کرد: گستردگی و تنوع ورزش در برخی روستاهای استان نیازمند توجه بیشتر برای بروز شایستگی ها است تا پیامد آن رونق هر چه بیشتر و پربارتر شدن فهرست افتخارآفرینان گلستانی باشد.

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبدالحی نوبری
اخبار
مربی گنبدی اولین لژیونر سپک تاکرا در ترکیه فعالیتش را شروع کرد

عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند. به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با …

اخبار
زهرا دانایی : قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد. زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: …

اخبار
باشگاه‌داران گنبدی از بیکاری دایمی در شرایط کرونایی ترس دارند

مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی گنبدکاووس که تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع کرونا باعث کاهش درآمد آنان‌شده از مسوولان می‌خواهند با توجه به وضعیت قرمز بهداشتی در این شهرستان و تداوم تعطیلی مراکز ورزشی، از طریق تسهیلات و یا فراهم‌کردن شرایط بازگشایی محدود، مانع بیکاری دایمی آنان شوند. بسته …