سردار آزمونگفت‌و‌گوی امیر اسدی با آزمون / مجبور شدم با هواپیمای شخصی به پاریس بروم و دو روز آنجا باشم. سفر من ارتباطی به فوتبال و پیشنهادهایم نداشت.

امیر اسدی / آزمون به پاریس رفت، آن هم با هواپیمای شخصی. همین دستمایه‌ای بود برای رسانه‌ها تا دوباره دلگرم و امیدوار شوند به انتقال یکی از با استعدادترین فوتبالیست‌های ایران به لیگی معتبر و تیمی بزرگتر. سردار اما آب پاکی را روی دست هواداران فوتبال ایران می‌ریزد. او تاکید می‌کند این فصل را در لیگ روسیه می‌ماند و بعد از پایان جام جهانی به لیگی جذاب و معتبر منتقل می‌شود. او از دلایل سفر به فرانسه می‌گوید. دلایلی که غیر فوتبالی است و البته شخصی.

حضور سردار آزمون در پاریس، حرف و حدیث‌های فراوانی به‌وجود آورد. اینکه چرا او با جت شخصی به مرکز فرانسه رفته، ابهامی است که فقط آزمون می‌تواند آن را برطرف کند. سردار که طبق اعلام رسانه‌های خارجی از لاتزیو، وستهم و بشیکتاش ترکیه پیشنهاد بازی دریافت کرده، سفر به پاریس را غیر فوتبالی می‌داند و آن را بی ارتباط با این پیشنهادها: «من یک کار شخصی داشتم و البته ضروری. مجبور شدم با هواپیمای شخصی به پاریس بروم و دو روز آنجا باشم. سفر من ارتباطی به فوتبال و پیشنهادهایم نداشت و کاملا شخصی بود.» هر روز اخبار جدیدی درباره آینده سردار آزمون منتشر می‌شود. مهاجم تیم ملی اما آب پاکی را روی دست تیم‌های خواهانش می‌ریزد و تاکید می‌کند که در روسیه می‌ماند: «این فصل را در لیگ روسیه می‌مانم. نمی‌خواهم در فصل منتهی به جام جهانی در تیمی خارج از لیگ روسیه بازی کنم. برنامه من این است که بعد از جام جهانی تصمیم جدیدی بگیرم و اگر خدا خواست به لیگ‌های معتبر منتقل شوم. این را به همه هواداران فوتبال ایران و آنهایی که دلسوزانه نگران آینده من هستند قول می‌دهم.» چند روز قبل روزنامه‌های ایتالیایی و البته رسانه‌های نزدیک به باشگاه لاتزیو در اخباری رسمی نوشتند که عقاب‌های رم سردار آزمون را زیر نظر گرفته و خواهان جذب او هستند. حتی روزنامه‌های ترکیه‌ای خبر دادند بشیکتاش پس از مذاکره با باشگاه روستوف به جذب آزمون نزدیک شده و بعید نیست دو بازیکن خود را در اختیار باشگاه روسی بگذارد و مهاجم تیم ملی ایران را جذب کند. سردار از برخی پیشنهادها آگاه است اما از خیلی‌های‌شان نه: «در جریان برخی پیشنهادها هستم اما هرگز مذاکره‌ای انجام ندادم. در طول این مدت تمرکزم روی حضور در تمرینات روبین کازان بود و قصد داشتم اردوی اتریش را با موفقیت به پایان برسانم. ضمن اینکه تیم‌های خواهان با من مذاکره نمی‌کنند، بلکه به باشگاهم در روسیه نامه می‌نویسند و شرایط شان را می‌گویند. حرفه‌ای هم همین است که با باشگاهی که من با آن قرارداد دارم مذاکره کنند.» یکی دو روز قبل هم طبق اعلام رسانه‌های روسی، اسپارتاک مسکو برای جذب آزمون پیشقدم شده است. آیا سردار به این تیم که در لیگ روسیه هم حضور دارد پاسخ مثبت می‌دهد؟ آزمون می‌گوید: «من از این پیشنهاد خبر ندارم. شاید با باشگاه مذاکره کرده‌اند که در جریان قرار ندارم.» علیرضا جهانبخش چند روز قبل در مصاحبه‌ای از علاقه خود به همگروهی با هلند در جام جهانی گفت و اینکه دوست دارد مقابل این تیم بازی کند. سردار در این باره چه نظری دارد؟ او می‌گوید: «برای من فرقی نمی‌کند اما هر چه تیم‌های قوی‌تر در گروه ما قرار بگیرند بهتر است. با هر تیمی که همگروه شویم باید تمرکز لازم را داشته باشیم. نباید خیال‌بافی کنیم و از حالا دعا کنیم که در گروه راحتی قرار بگیریم. از نظر من هر چه با تیم‌های قوی‌تر رو به رو شویم از لحاظ فوتبالی به سودمان خواهد بود. هم باتجربه می‌شویم و هم می‌توانیم نکات بسیاری بیاموزیم.»

منبع : ایران ورزشی آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید