امام جمعه گنبدکاووس با بیان اینکه «طی ۲۰ سال گذشته مدیریت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس تنها رانت‌خواری و ویرانه‌سازی بوده است»، گفت: مسؤولان فدراسیون سوارکاری نگذارند مردم به صحنه بیایند.به گزارش «فارس»، حجت الاسلام «محمود ترابی» در خطبه‌های نماز جمعه گنبد با بیان اینکه «امروز موضوع سوارکاری گنبدکاووس به عنوان یک دغدغه و مطالبه مهم مردم گنبدکاووس مطرح است»، افزود: با توجه به اتفاقات اخیر مجبورم در این تریبون به مسوولان و برخی افراد که به دنبال طمع ورزی به حاصل تلاش مردم گنبدکاووس هستند هشدار دهم.

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به اینکه در ۲۰ سال گذشته مدیریت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس در اختیار شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی بوده است، خاطرنشان کرد: این شرکت دقیقا یک آبادی تحویل گرفته و یک خرابه و ویرانه را به مردم گنبدکاووس تحویل داد. فسادهای بسیاری در این ۲۰ سال مدیریت مجموعه سوارکاری توسط شرکت مسوول رخ داده و دیگر دست این افراد برای مردم ما رو شده است.«ترابی» گفت: ۶ ماه است که مدیریت مجموعه سوارکاری گنبد را مردم گنبد برعهده گرفته‌اند و در همین ۶ ماه متوجه شده‌ایم که چه درآمدی از این مجموعه حاصل شده و برخی تنها با رانت خواری و ویرانه سازی ۴۰ هکتار باغ این مجموعه را ویران کرده و ساختمان‌های این مجموعه را به خرابه‌ای تبدیل کرده و درآمدها معلوم نیست در کجا هزینه شده است.وی با بیان اینکه «دستگاه‌های نظارتی و امنیتی اگر واقعاً به دنبال حقیقت هستند باید نسبت به عملکرد این مجموعه بررسی دقیق انجام دهند»، ادامه داد: این شرکت که با هماهنگی فدراسیون کار می‌کرده در طول این ۲۰ سال به هیچ مولفه‌ای از جمله امنیت، اسکان و استقرار خیل عظیم هواداران و مشتاقان این ورزش توجه نکرده و تنها به دنبال درآمدزایی از سوارکاری گنبدکاووس برای خود بوده است.

امام جمعه با بیان این که «فدراسیون و این شرکت گویا دوباره طمع کرده‌اند تا بار دیگر با ترک تشریفات اداری و با استفاده از نفوذ خود در دستگاه‌های اداری مدیریت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس را از دست مردم این شهرستان بگیرند»، افزود: به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم این اتفاق رخ دهد. مگر مردم گنبدکاووس ناتوان هستند که عده‌ای از تهران بیایند و حاصل تلاش‌های آنها را بخورند و مردم ما را تحقیر کنند. به فدراسیون سوارکاری، اداره کل ورزش و جوانان و همه مسوولان این حوزه هشدار می‎دهم که حرمت مردم گنبد را حفظ کنند و نگذارند مردم به حرکت درآیند.

همچنین نماینده مردم گنبددر مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مدیریت سوارکاری مطالبه قانونی و به حق مردم گنبدکاووس است.

«قره‌جه طیار» در جمع مدیران و مسوولان شهرستان گنبد با بیان اینکه «از حواشی جدید موضوع سوارکاری و نامه فدراسیون به وزارتخانه مبنی بر تلاش برای پس گرفتن مدیریت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس خبر نداشتم»، اظهار کرد:اینکه مردم می‌خواهند مدیریت مجموعه سوارکاری بومی بوده و درآمدهای حاصل از برگزاری مسابقات برای توسعه، بازسازی و همچنین بهبود کیفیت مسابقات هزینه شود خواسته به حق و معقولی است که باید همه مسوولان به آن توجه کنند. بنده نیز این موضوع را از طریق وزارت ورزش و جوانان پیگیری خواهم کرد

 

منبع : نشریه گلشن مهر

مورخه : ۱۹ فروردین ۱۳۹۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید