اکبر محمدی : سردار آزمون متعلق به خودش نیست بلکه به کل ایران تعلق دارد

سردار آزمون

کارشناس فوتبال ایران درباره خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی فوتبال ایران بیان کرد: برای ساخت یک سردار آزمون، صد‌ها بازیکن دیگر را سوزانده ایم. آزمون متعلق به خودش نیست بلکه به کل ایران تعلق دارد و باید متوجه مسئولیتی که دارد باشد

اکبر محمدی کارشناس فوتبال ایران درباره خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی فوتبال ایران بیان کرد: با توجه به اینکه من نخستین سرمربی سردار در فوتبال ملی بودم، با روحیاتش آشنایی کامل دارم و می‌گویم این تصمیم از روی احساس گرفته شده و موقتی است. اعتقاد دارم اگر از آزمون دلجویی شود او علاقه زیادی برای خدمت به تیم ملی دارد. درست نیست این بازیکن تا این اندازه تحت فشار قرار بگیرد و به او فحاشی شود.

او ادامه داد: سردار آزمون، هویت فوتبالی اش را از تیم ملی گرفته است و بدون این تیم چیزی ندارد. او عاشق تیم ملی است و با گذشت این دوره پرفشار و رسیدن به آرامش ذهنی، بدون شک در تصمیم خود تجدیدنظر می‌کند. من خودم با آزمون صحبت می‌کنم و از او می‌خواهم در آرامش تصمیم جدیدی بگیرد.

محمدی خاطرنشان کرد: آزمون، فصل فوق العاده سختی را پشت سر گذاشت. در نیم فصل نخست لیگ روسیه با توجه به اینکه روبین کازان نسبت به گذشته افت کرده است، او نتوانست تحت فشار عملکرد خوبی داشته باشد، اما با تغییراتی که قربان بردیف در این تیم به وجود آورد، به فرم خوبش بازگشت. از طرفی تیم ملی ایران هم با تنش‌های زیاد و با آماده سازی نامناسب راهی جام جهانی شد و در این زمان هم فشار زیادی روی آزمون وجود داشت. این اتفاق‌ها از لحاظ روحی روی سردار تاثیر گذاشت.

سرمربی سردار آزمون در زمان حضور او در تیم ملی جوانان بیان کرد: کارلوس کی روش بیش از هر فردی به وضعیت بدنی بازیکنانش در جام جهانی مطلع بود و روی همین امر سردار را در نوک پیکان حمله تیم ملی به کار گرفت. درباره نقش آزمون در بازی هایمان باید بگویم با توجه به سیستم دفاع ۱۱ نفره کی روش، سردار مدافع اول بود و بیشتر از اینکه نقش او در کار‌های تهاجمی به چشم آید، در امور تدافعی تاثیرگذار بود. آزمون در بازی با مراکش به جز هدر دادن یک موقعیت تک به تک در سایر لحظات، مهدی بن عطیه را در زمین حریف نگه داشت. در دیدار با اسپانیا هم اجازه نداد سرخیو راموس و جرارد پیکه که بهترین مدافعان جهان هستند در بازی سازی شرکت کنند. مقابل پرتغال هم که نمایش خوبی داشت و برای ما پنالتی گرفت. سردار تمام وظایفی که کارلوس کی روش به او محول کرده بود به خوبی انجام داد.

محمدی افزود: متاسفانه گاهی مواقع قدر داشته هایمان را نمی‌دانیم و نسبت به آن‌ها بی انصاف هستیم. برای ساخت یک سردار آزمون، صد‌ها بازیکن دیگر را سوزانده ایم. آزمون متعلق به خودش نیست بلکه به کل ایران تعلق دارد و باید متوجه مسئولیتی که دارد باشد و به همین راحتی میدان را خالی نکند. بدون شک خلیل آزمون می‌تواند با سردار صحبت و او را از تصمیمش منصرف کند. کارلوس کی روش هم برخلاف سایر بازیکنانی که از تیم ملی خداحافظی کرده اند، این بار شرایط روحی سردار را در نظر می‌گیرد و به همین راحتی اجازه خداحافظی به او نمی‌دهد.

کارشناس فوتبال ایران درباره خداحافظی رضا قوچان نژاد تصریح کرد: رضا به ۳۰ سالگی رسیده و با تعقل بیشتری نسبت به سردار چنین تصمیمی گرفته است. البته او همچنان می‌تواند برای تیم ملی بازی کند. آزمون و قوچان نژاد از بهترین گلزنان ما هستند که با وجود بازی‌های محدودشان گل‌های زیادی به ثمر رسانده اند. امیدوارم همه دست به دست هم بدهند تا قوچان نژاد و آزمون در جام ملت‌های آسیا هم برای ما به میدان بروند. با وجود نتایج خوب تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پس از اتمام بازی هایمان شاهد تلفات زیادی بوده ایم. فدراسیون فوتبال اقدام خوبی کرد که به باشگاه‌ها دستور داد به بازیکنان ملی پوش خود ۲ هفته استراحت بدهند چراکه نفرات تیم ملی بیش از ریکاوری بدنی نیاز به ریکاوری روحی دارند.

 

منبع : پارس نیوز

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبدالحی نوبری
اخبار
مربی گنبدی اولین لژیونر سپک تاکرا در ترکیه فعالیتش را شروع کرد

عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند. به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با …

اخبار
زهرا دانایی : قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد. زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: …

اخبار
باشگاه‌داران گنبدی از بیکاری دایمی در شرایط کرونایی ترس دارند

مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی گنبدکاووس که تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع کرونا باعث کاهش درآمد آنان‌شده از مسوولان می‌خواهند با توجه به وضعیت قرمز بهداشتی در این شهرستان و تداوم تعطیلی مراکز ورزشی، از طریق تسهیلات و یا فراهم‌کردن شرایط بازگشایی محدود، مانع بیکاری دایمی آنان شوند. بسته …