قرارداد یک ساله مربی مالزیایی برای آموزش سپک تاکرا در گنبد امضا شد

سپک تاکرای گنبدرئیس کمیته سپک تاکرا گلستان از توافق و امضای قرارداد یک ساله هریس بن عبدالرحمان از مربیان نام آشنای کشور مالزی برای استعدادیابی و آموزش علاقه مندان، بازیکنان و مربیان این رشته در گنبدکاووس خبر داد.
جواد آجودانی روز شنبه در مراسم امضای قرارداد یک ساله این مربی در محل اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس بدون اشاره به مبلغ قرارداد، افزود: این قرارداد با توافق و رضایت دو طرف بسته شده و تا سه سال قابل تمدید است.
وی که ریاست هیات سپک تاکرا گنبدکاووس را نیز برعهده دارد، گفت: فعالیت رسمی هریس بن عبدالرحمان پس از پایان ماه مبارک رمضان با برگزاری کلاس های آموزشی ویژه علاقه مندان و بازیکنان در رده های مختلف و نیز مربیان آغاز می شود.
آجودانی ادامه داد: طی چند روز گذشته که این مربی نام آشنای مالزی با حضور در مدارس گنبدکاووس، کار استعداد یابی اولیه را انجام داده و ۱۵۰ نفر از دانش آموزان پسر گروه سنی ۱۰ تا ۱۶ سال را انتخاب کرده است.
وی تصریح کرد: هریس بن عبدالرحمان فقط در حوزه استعدادیابی و آموزش فعالیت می کند و تیم های سپک تاکرا مردان و بانوان گنبدکاووس درمسابقات لیگ برتر با مربیان داخلی حضور می یابند.
هریس بن عبدالرحمان در حاشیه امضای قرارداد خود با هیات سپک تاکرا گنبدکاووس درسخنانی با ابراز رضایت از عقد این قرارداد، گفت: این قرارداد را با شناختی که از سپک تاکرا ایران داشتم و نیز آشنایی با رئیس هیات سپک تاکرا گنبدکاووس، امضا کردم.
وی افزود: در بررسی های اولیه که باحضور درمدارس گنبدکاووس داشتم با وجود اینکه بیشتر دانش آموزان با رشته سپک تاکرا آشنا نبودند اما از لحاظ آمادگی جسمانی، قد، وزن و انجام حرکات با توپ نشان دادند که استعدادهای خوبی برای این رشته دارند.
هریس بن عبدالرحمان ابراز امیدواری کرد که با آموزش علاقمندان رشته سپک تاکرا در گنبدکاووس، بازیکنان خوبی در این رشته پرورش و به تیم ملی معرفی شوند.
وی با قدردانی از مهمان نوازی و برخورد گرم مردم گنبدکاووس، تصریح کرد: دو کشور مسلمان مالزی و ایران اشتراکات مذهبی و فرهنگی زیادی دارند و تنها تفاوت آنان در زبان است.
ابراهیم غفاری رئیس اداره وزرش و جوانان گنبدکاووس نیز دراین جلسه با ابراز رضایت از عقد قرارداد با مربی خارجی برای آموزش رشته سپک تاکرا، اظهار داشت: با حضور این مربی نام آشنا، آینده موفقیت آمیزی برای رشته سپک تاکرا در این شهرستان پیش بینی می شود.
هریس بن عبدالرحمان دارای مدرک مربیگری بین المللی درجه ۱ و ۲ بوده و افتخارات زیادی با تیم ملی مالزی و برخی کشورهای آسیایی درمسابقات مختلف سپک تاکرا داشته است.
کسب مدال طلا و نقره بازی های جنوب شرق آسیا در سال ۱۹۸۹، کسب دو مدال طلا در بخش دو نفره و سه نفره در بازی های آسیایی ۱۹۹۰ به همراه تیم ملی مالزی، کسب دو مدال طلا در بازی های جنوب شرق آسیا در سال ۱۹۹۱، کسب مدال طلا بازی های آسیایی ۱۹۹۴ به همراه تیم ملی مالزی و کسب سه مدال نقره مسابقات جهانی تایلند ۲۰۰۷ دربخش سه نفره، دو نفره و تیمی به همراه تیم مالزی از جمله افتخارات این مربی است.
کسب مدال نقره بازی های جنوب شرق آسیا در سال ۱۹۹۷ و کسب مدال برنز بازی های آسیایی ۲۰۰۲ به همراه تیم ملی سنگاپور و کسب مدال برنز بازی های آسیایی ۲۰۰۶ همراه تیم ملی کره در بخش دو نفره از دیگر افتخارات این مربی مالزیایی می باشد.
سپک تاکرا ورزشی شبیه والیبال است که به‌ جای دست از پا برای گذراندن توپ از تور استفاده می‌شود، این بازی از ورزش ‌های بومی جنوب شرق آسیا است و در تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی محبوب بوده و هم اینک در کل دنیا سه نوع سپک تاکرا انجام می‌شود که شامل هوپ تاکرا، دبل تاکرا و سپک تاکرای ساحلی است.
رشته سپک تاکرا در استان یک میلیون و ۸۶۸ هزار نفری گلستان علاقمندان زیادی دارد و تعدادی از اعضای تیم ملی سپک تاکرا بانوان و آقایان ایران از ورزشکاران این استان بویژه شهرستان گنبدکاووس هستند.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبدالحی نوبری
اخبار
مربی گنبدی اولین لژیونر سپک تاکرا در ترکیه فعالیتش را شروع کرد

عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند. به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با …

اخبار
زهرا دانایی : قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد. زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: …

اخبار
باشگاه‌داران گنبدی از بیکاری دایمی در شرایط کرونایی ترس دارند

مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی گنبدکاووس که تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع کرونا باعث کاهش درآمد آنان‌شده از مسوولان می‌خواهند با توجه به وضعیت قرمز بهداشتی در این شهرستان و تداوم تعطیلی مراکز ورزشی، از طریق تسهیلات و یا فراهم‌کردن شرایط بازگشایی محدود، مانع بیکاری دایمی آنان شوند. بسته …