محمود رحیمیان : حضور “ست‌کوییچ” در گنبد نقطه عطف والیبال گلستان است

محمود رحیمیانرئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه «ست‌کوییچ» از جمله بزگترین مربیان والیبال دنیاست، گفت: حضور «ست‌کوییچ» مربی سابق تیم ملی در گنبدکاووس نقطه عطف والیبال گلستان است.

محمود رحیمیان با اشاره به اینکه این روزها والیبال شهرستان گنبدکاووس پس از حواشی و برخی ناکامی‌ها در عرصه رقابت‌های لیگ برتر با خبرهای خوبی رو به رو شده است، اظهار کرد: حضور «ست‌کوییچ» به عنوان یکی از شاخص‌ترین مربیان جهان در گنبدکاووس برای استعدادیابی می‌تواند نقطه عطفی در والیبال گنبدکاووس باشد.

وی با بیان اینکه امروز کمتر تیم و شهری به موضوع استعدادیابی و تقویت رده‌های پایه توجه می‌کند، افزود: امروز عموم تیم‌های حاضر در لیگ برتر کشور ما اصطلاحا حاضری خوری می‌کنند و حاصل سال‌ها تلاش و زحمات مربیان سازنده شهرستانی را با پول و تمکن مالی باشگاه‌ها به طرف خود جلب می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه همه قبول داریم استعدادیابی یک هنر و تخصص ویژه است، خاطرنشان کرد: اما باید بر این نکته تاکید کنیم که این همه کار نیست و در کنار استعدادیابی و آموزش‌های متعدد در این حوزه باید به پرورش استعدادها و مسیری برای رشد آنها نیز توجه کنیم.

رحیمیان استعدادیابی را یک مفهوم عام و بزرگ دانست و تاکید کرد: این موضوع که صرفا افرادی برای یک تیم ورزشی و یا یک شهرستان، استان و یا کشور استعدادیابی کند چندسالی است در دنیا منسوخ شده و به جای آن سیستمی را پیاده کرده‌اند که فرد نخبه را کشف و او را تا کسب موفقیت و اطمینان از ساخته شدن آینده ورزشی وی رها نمی‌کند.

وی با ابراز تاسف از عدم تمکن مالی و بضاعت ناچیز تیم والیبال گنبدکاووس، ادامه داد: امروز همه علاقه‌مندان به والیبال می‌دانند که چندین بازیکن درجه یک و عمدتا ملی‌پوش گنبدکاووس در تیم‌های بزرگ کشور بازی کرده و به دلیل عدم توان حتی بخشی از مبالغ قرارداد آنها امکان استفاده از آنها فراهم نشده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه برای بازگرداندن بازیکنان بزرگ گنبدکاووس به تیم شهرمان به چندین میلیارد بودجه نیاز داریم، گفت: البته باید به این هزینه‌ها، هزینه‌های اداره تیم و اعزام آن به مسابقات نیز اضافه شود.

 

منبع : خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبدالحی نوبری
اخبار
مربی گنبدی اولین لژیونر سپک تاکرا در ترکیه فعالیتش را شروع کرد

عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند. به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با …

اخبار
زهرا دانایی : قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد. زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: …

اخبار
باشگاه‌داران گنبدی از بیکاری دایمی در شرایط کرونایی ترس دارند

مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی گنبدکاووس که تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع کرونا باعث کاهش درآمد آنان‌شده از مسوولان می‌خواهند با توجه به وضعیت قرمز بهداشتی در این شهرستان و تداوم تعطیلی مراکز ورزشی، از طریق تسهیلات و یا فراهم‌کردن شرایط بازگشایی محدود، مانع بیکاری دایمی آنان شوند. بسته …