غلامعلی سوسرایی: اولین بورس اسب کشور در گنبد راه‌اندازی می‌شود

فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: امسال بازار بورس اسب در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.
“غلامعلی سوسرایی” روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:
ایجاد بازار بورس اسب در دستور کار ستاد اشتغال شهرستان قرار گرفته است.
وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزیهای انجام شده، این ستاد موظف شده تا در زمینه ایجاد این بازار در کمترین زمان ممکن برنامه‌ریزی کند.
سوسرایی خاطرنشان کرد: ایجاد بازار بورس اسب مستلزم فراهم شدن مقدماتی است که تلاش خواهد شد مقدمات این کار هر چه زودتر فراهم شود.
فرماندار گنبدکاووس با بیان اینکه این بازار برای اولین بار در کشور در این منطقه ایجاد خواهد شد، گفت: با توجه به ظرفیتهای موجود در زمینه پرورش اسب در این منطقه و همچنین وجود مجموعه اسب‌دوانی در این شهرستان، ایجاد بازار ویژه اسب می‌تواند در رونق پرورش اسب اصیل موثر باشد.
سوسرایی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی بازار بورس اسب در این منطقه علاوه بر جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی سبب افزایش درآمد پرورش‌دهندگان اسب در این منطقه خواهد شد.
بیش از یک هزار و ‪ ۲۰۰‬راس اسب از نژاد مختلف در گنبد وجود دارد.
جهاد کشاورزی شهرستان گنبدکاووس بین سالهای ‪ ۷۲‬تا ‪ ۷۷‬با تاسیس ایستگاه اصلاح نژاد (کشش اسب نر) در این شهرستان حدود ‪ ۲۵۰‬راس اسب اصیل ترکمن تولید کرده است.
علاوه بر کورسهای عمومی در فصلهای تابستان، پاییزه و زمستان، کورسهای ویژه اسب اصیل ترکمن نیز در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس طی سالهای گذشته برگزار شده که مورد استقبال زیاد دوستداران اسب قرار گرفته‌است.
اسب اصیل ترکمن به عنوان منشاء بهترین اسبهای اصیل دنیا به شمار می‌رود.
در حال حاضر یکی از پرطرفداران ورزش نزد ساکنان گنبدکاووس به ویژه قوم ترکمن، ورزش سوارکاری است.
گنبدکاووس با داشتن مجموعه سوارکاری و پیست کورس اسب، همه ساله میزبان رقابتهای سوارکاری در سه فصل “بهاره، پائیزه و زمستانه” است.

برچسب‌ها: , , , ,
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبدالحی نوبری
اخبار
مربی گنبدی اولین لژیونر سپک تاکرا در ترکیه فعالیتش را شروع کرد

عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند. به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با …

اخبار
زهرا دانایی : قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد. زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: …

اخبار
باشگاه‌داران گنبدی از بیکاری دایمی در شرایط کرونایی ترس دارند

مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی گنبدکاووس که تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع کرونا باعث کاهش درآمد آنان‌شده از مسوولان می‌خواهند با توجه به وضعیت قرمز بهداشتی در این شهرستان و تداوم تعطیلی مراکز ورزشی، از طریق تسهیلات و یا فراهم‌کردن شرایط بازگشایی محدود، مانع بیکاری دایمی آنان شوند. بسته …