پایان ریاست ۲۰ ساله «غفاری» بر ورزش گنبد/ «رحیمیان» سرپرست ورزش گنبد می‌شود

ابراهیم غفاری + محمدعلی رحیمیانپس از مصاحبه تند و تیز ابراهیم غفاری رئیس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس نسبت به عملکرد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان، با تصمیم مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان، محمدعلی رحیمیان معاون مدیرکل و رئیس هیات شنا استان گلستان به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس معارفه و ابراهیم غفاری از سمتش تودیع می‌شود.

نهم بهمن ماه جاری ابراهیم غفاری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با انجام یک گفت‌وگوی خبری با خبرنگاران، انتقادات و مطالب تند و تیزی را علیه علی‌اصغر طهماسبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان انجام داد که واکنش‌های مختلف و شدیدی را از سوی اهالی ورزش، شخص معاون سیاسی استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان در پی داشت.

ابراهیم غفاری در این گفت‌وگو به نکات مختلفی از جمله قاپیدن سرمایه‌گذار آلمانی توسط معاون سیاسی استاندار، تلاش «طهماسبی» برای عزل وی و فشار آوردن به مدیرکل ورزش و جوانان استان و فرماندار گنبدکاوس برای تغییر مسئولیت وی اشاره کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس در بخشی از این گفت‌وگو تاکید کرد: عامل اصلی فشارها برای برکناری بنده علی‌اصغر طهماسبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار گلستان است و دلیل این موضوع هم ناراحتی ایشان از ایستادگی بنده بر سر حقوق مردم گنبدکاووس و مخالفت با قاپیدن سرمایه‌گذار ایرانی مقیم آلمان بود.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه به مخالفت سرمایه‌گذار آلمانی نسبت به پیشنهاد و تلاش معاون استاندار برای جذب سرمایه‌گذار در آشوراده و دیگر نقاط استان اشاره کرد و گفت: از اینجا کینه آقای طهماسبی به تصور اینکه بنده عامل مخالفت آقای ثابت(سرمایه‌گذار ایرانی مقیم آلمان) من بوده‌ام شدت گرفت و از همان روز معاون سیاسی و امنیتی استاندار به همراه چند تن از مدیران تلاش‌های خود را برای برکناری بنده آغاز کرده و به فرماندار ویژه و مدیرکل ورزش و جوانان استان فشار آورده‌اند و بنده برای رفتن آماده‌ام اما تا روزی که هستم نه استعفا می‌دهم و نه از حقوق مردم کوتاه خواهم آمد و قطعا در آینده حقایق بیشتری را به رسانه‌ها و مردم خواهم گفت.

گفتنی است، پس از آن نیز مدیرکل ورزش و جوانان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان با اشاره به اینکه هیچگاه هیچ مسئولی هیچ فشاری برای تغییر و یا انتصاب مسئولیت به شخص خاصی را به اداره‌کل نداشته است، گفت: در طول این مدت تنها حمایت از مسوولان و مدیران استانی را برای حوزه ورزش شاهد بودم و اصلا فشاری در هیچ موقعی از طرف کسی بر اداره کل ورزش و جوانان نبوده است.

بهمن طیبی تاکید کرد: همه سرمایه‌گذارهای بزرگ در استان مشتاق دیدار با استاندار هستند و به طور حتم این سرمایه‌گذار نیز باید قدردان این باشد که توانسته با استاندار گلستان دیدار داشته باشد و ایشان درخواست دیدارش را پذیرفته است و ای کاش آقای غفاری رئیس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس اینگونه مصاحبه نمی‌کرد و از ایشان انتظاری بهتر از این داشتیم و می‌بایست حرمت‌ها را نگه داشت.

وی متذکر شد: از زمانی که در اداره کل ورزش و جوانان گلستان مسئولیت را پذیرفتم چیزی به جز خوبی از آقای طهماسبی ندیدم و ایشان هیچ زمانی در امورات این اداره‌کل دخالتی نداشتند.
علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان نیز در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها در خصوص اظهارات رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: صحبت‌های رئیس ورزش و جوانان گنبد نابخردی، فرار به جلو، مظلوم نمایی و تشویش اذهان عمومی است و در محاکم قضایی پاسخگوی ادعاهایش باشد.
وی تاکید کرد: چه کسی باور می‌کند که معاون استاندار برای عزل رئیس یک اداره شهرستانی ورود کند؟ ما به هیچ وجه در کار مدیران کل دخالت نمی‌کنیم و این موضوع به فرماندار و مدیرکل ارتباط دارد.

وی افزود: شان معاون استاندار این نیست که برای تغییر رئیس یک اداره شهرستانی دخالت کند زیرا توهین به مدیرکل مربوطه و فرماندار ویژه محسوب می‌شود و برای جابجایی رئیس اداره ورزش و جوانان گنبد پس از ۲۰ سال، نماینده مجلس، امام جمعه و فرماندار ویژه گنبد و همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان پیگیر هستند و ایشان به این فکر افتادند که بگویند شخص دیگری به دنبال این جابجایی است و من چه نفعی از عزل یا نصب ایشان می‌برم؟

بر اساس این گزارش، پس از انجام این مصاحبه‌ها و انتشار واکنش‌های مختلف، حال پس از چند روز از انتشار این مصاحبه‌ها، فردا آخرین روز حکومت ۲۰ ساله ابراهیم غفاری بر ورزش گنبدکاووس است و وی فردا در یک مراسمی تودیع شده و محمدعلی رحیمیان معاون مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیات شنا استان گلستان به عنوان سرپرست اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس معارفه خواهد شد.

هرچند گفته می‌شود یکبار در گذشته و قبل از شروع لیگ برتر امسال والیبال نیز تلاش فرماندار و مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان به مرحله نهایی رسیده بود اما ابراهیم غفاری در شرایطی که والیبال گنبدکاووس بدون حامی مالی بوده و از مشکلات شدیدی رنج می‌برد و در یک قدمی انحلال و عدم حضور در لیگ برتر قرار داشت، با معرفی یک حامی مالی از تهران در تلاش بود تا ماندگاری خود را تصویب کند و در رسانه‌ها و اذهان عمومی اینگونه بیان می‌کرد که اگر این حامی مالی برود من نیز از مسئولیت کناره‌گیری می‌کنم اما آن حامی مالی نیز از پس تعهداتش بر نیامد و از گنبدکاووس رفت اما ایراهیم غفاری همچنان در مسئولیت ماند.

گفتنی است، تصمیمات بر این روال است که تا انتخاب گزینه نهایی برای اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس، رحیمیان سرپرستی این اداره را بر عهده داشته باشد و در صورت عدم انتخاب فردی مناسب، وی به عنوان رئیس این اداره معرفی شود.

لازم به ذکر است تاکنون زمان و مکان دقیق مراسم تودیع و معارفه اعلام نشده است.

 

منبع : خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبدالحی نوبری
اخبار
مربی گنبدی اولین لژیونر سپک تاکرا در ترکیه فعالیتش را شروع کرد

عبدالحی نوبری نامی آشنا در سپک تاکرای ایران جزو اولین ورزشکاران این رشته ورزشی در کشور که با لباس تیم ملی افتخارات متعددی را در کارنامه ورزشی خود دارد این بار در جایگاه مربی گری افتخاری دیگر رقم می زند. به گزارش سایت گنبداسپورت، نوبری که پیش از این با …

اخبار
زهرا دانایی : قانون استخدام مدال‌آوران آسیایی و جهانی اجرا نمی‌شود

رییس انجمن دوومیدانی و والیبال نشسته استان گلستان از آنچه که اجرا نشدن مصوبه قانونی استخدام قهرمانان در ادارات و سازمان‌ها به عنوان یکی از مطالبات جدی ورزشکاران ملی‌پوش و مدال‌آور نامید؛ ابراز گلایه کرد. زهرا دانایی طوس روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: …

اخبار
باشگاه‌داران گنبدی از بیکاری دایمی در شرایط کرونایی ترس دارند

مربیان و مدیران باشگاه‌های ورزشی گنبدکاووس که تعطیلی چهار ماهه ناشی از شیوع کرونا باعث کاهش درآمد آنان‌شده از مسوولان می‌خواهند با توجه به وضعیت قرمز بهداشتی در این شهرستان و تداوم تعطیلی مراکز ورزشی، از طریق تسهیلات و یا فراهم‌کردن شرایط بازگشایی محدود، مانع بیکاری دایمی آنان شوند. بسته …