نوربردی توسلی : اسب «سردار آزمون» به جای ۶ هفته ۱۳ هفته محروم بود

نوربردی توسلیرئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه اسب سردار آزمون به بهانه دوپینگ از سوی فدراسیون ۶ هفته محروم شده بود، گفت: ما برای جلوگیری از هرگونه شائبه اجازه حضور این اسب را پس از ۱۳ هفته محرومیت صادر کردیم.

نوربردی توسلی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران و اهالی رسانه گنبدکاووس با اشاره به اینکه ادعاهای مطرح شده درباره اسب‌های دوپینگی و تاختن آنها در کورس گنبدکاووس کذب محض است، اظهار کرد: ای کاش تهمت زنندگان و مدعیان دروغین حقیقیت کمی انصاف داشته و قانون را هم نیم‌نگاهی می‌انداختند.

وی با بیان اینکه طبق قانون و آئین‌نامه انضباطی مسابقات سوارکاری دوپینگ در مسابقات به چهار نوع تقسیم می‌شود، افزود: در دوپینگ نوع اول اسب از حضور در ۶ هفته مسابقات محروم می‌شود، در نوع دوم پنج هفته، نوع سوم به میزان دو هفته و در نوع چهارم نیز محرومیت برای اسب منظور نمی‌شود.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه فدراسیون سوارکاری طی نامه‌ای ۶ اسب از جمله «سریک» اسب سردار آزمون را به عنوان متخلف در مسابقات تهران معرفی و خواستار محرومیت آنها شد، خاطرنشان کرد: به فرض اینکه این دوپینگ و محرومیت از نوع اول و بدترین نوع آن هم باشد این اسب باید ۶ هفته محروم می‌شد.

توسلی با اشاره به اینکه اسب سردار آزمون به مدت حدود چهار هفته در مسابقات تهران محروم شد و در مسابقات شرکت نکرد، ادامه داد: تا هفته نهم مسابقات کورس گنبدکاووس نیز ما به اسب او اجازه بازی و حضور در کورس را ندادیم که می‌شود ۱۳ هفته محرومیت و عملا بسیار بیشتر از مدت محرومیت خود را گذرانده است.

وی با اشاره به اینکه برخی قصد دارند با استفاده از نام سردار آزمون و تخریب او از آب گل‌آلود ماهی بگیرند، گفت: مسوولان فدراسیون چرا به قانون رجوع نکرده و متوجه نیستند که محرومیت اسب به مربی برمی‌گردد و جریمه نیز از مربی دریافت می‌شود و به هیچ‌وجه ربطی به مالک ندارد که همین موضوع نشان می‌دهد یا دوستان ما در فدراسیون قانون را نمی‌دانند و یا با طرح این موضوعات هدف دیگری دارند.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه با وجود اتمام دوره محرومیت اسب سردار آزمون ما طی نامه‌ای برای محرومیت این اسب استعلام کرده‌ایم، تصریح کرد: اداره ورزش و جوانان حضور این اسب و هم پنج اسب دیگر محروم شده را در مسابقات به علت اتمام دوره محرومیت بلامانع دانسته است.

توسلی با تاکید بر اینکه برای ما همه مالکان، مربیان و چابک‌سواران برابر هستند، افزود: چه سردار آزمون که افتخار ایران اسلامی است و چه یک شخص معمولی برای ما هیچ تفاوتی نداشته و در برابر قانون و مقررات یکسان هستند.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون سوارکاری که نگران حضور اسب‌های دوپینگی در مسابقات است چرا خود این تخلف را به صورت آشکار انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: مسابقات سوارکاری تهران شاهد حضور اسب‌های محرومی بود که دوپینگ آنها توسط مراکز مختلف تائید شده بود.

 

منبع : خبرگزاری فارس

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
جلیل قرنجیک بسکتبالیست با ویلچر گنبدی بهترین بازیکن تورنمنت ژاپن شد

دبیر هیات جانبازان و معلولان گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عبدالجلیل قرنجیک به عنوان بهترین بازیکن کلاس یک تورنمنت بسکتبال با ویلچر چهارجانبه میتسوبیشی ژاپن انتخاب شد. فرشید آشوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ این تورنمنت چهارجانبه از هفتم تا دهم شهریور با …

(عملکرد 1398)
نظرنژاد : ۱۲ مدال کشوری توسط دانش‌آموزان ورزشکار گنبدی کسب شد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس از کسب ۱۲مدال طلا، نقره و برنز توسط دانش‌آموزان ورزشکار این شهرستان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد. کمال‌الدین نظرنژاد امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر آموزش و پرورش تمرکز ویژه‌ای …

(عملکرد 1398)
عثمان بازیار ورزشکار گنبدی به اردوی تیم ملی بوکس شطرنج دعوت شد

دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عثمان بازیار ورزشکار رشته بوکس شطرنج این شهرستان برای شرکت در مسابقات جهانی به اردوی تیم ملی دعوت شد. ابوالفضل مشمول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم استان گلستان با ۱۰ عضو که چهار نفر …