نوربردی توسلی : شفافیت تست دوپینگ کورس گنبد در کشور بی‌نظیر است

تست دوپینگ مسابقات اسبدوانی گنبدرئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه فدراسیون ثابت کند هزینه تست دوپینگ همان میزانی است که اعلام می‌کند، گفت: فدراسیون DHL یا همان بارنامه ارسال تست دوپینگ را ارائه نمی‌دهد.

نوروردی توسلی عصر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به ادعای عدم شفافیت و تاخیر در اعلام نتایج تست دوپینگ در کورس اسبدوانی گنبدکاووس، اظهار کرد: به جرات می‌توانم بگویم در هیچ کجای کشور نمونه‌برداری و اعلام نتایج و حق اعتراض به آن با شفافیت، دقت و نظارتی که در گنبدکاووس برقرار است، برگزار نمی‌شود.

وی با بیان اینکه فدراسیون سوارکاری در نامه‌ای پنج مرکز در کشورهای مختلف را به عنوان مراکز مورد تائید خود برای انجام تست دوپینگ معرفی کرده است، افزود: ما تنها در هفته نخست به دلیل عدم همکاری برخی تست‌ها را به دبی در مرکز امارات ارسال کردیم اما سایر تست‌ها در همه هفته‌ها به مرکز دوپینگ استرالیا ارسال شده است.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه ما در آغاز فصل بهاره آق‌قلا و گنبدکاووس طی نامه‌ای رسمی از فدراسیون خواستیم که افسر دوپینگ به مسابقات اعزام کند، خاطرنشان کرد: ما همواره برای همکاری با فدراسیون پیش‌قدم بودیم اما متاسفانه فدراسیون هیچ همکاری با ما نمی‌کند.

توسلی با تاکید بر اینکه وقتی فدراسیون قبول نمی‌کند که تعهد بدهد پاسخ تست‌ها به صورت شفاف و به سرعت به ما اعلام شود ما چه باید بکنیم، ادامه داد: ما به فدراسیون اعلام کرده‌ایم حاضریم پول تست دوپینگ را مستقیم به حساب شرکت فرانسوی واریز کنیم اما فدراسیون می‌خواهد هزینه به فدراسیون واریز شود و از سویی دیگر فدراسیون حاضر به ارائه بارنامه حمل نمونه‌ها به فرانسه نیست.

وی با بیان اینکه ما ناچارا برای اینکه تاخیر در پاسخ آزمایشات دوپینگ و به تبع آن پرداخت جوایز برندگان کورس رخ ندهد مجبور به عقد قرارداد رسمی با آزمایشگاه مرکز استرالیا شدیم، تصریح کرد: امروز طبق قرارداد با استرالیا این کشور ظرف ۲۱ روز کاری از روز دریافت نمونه‌ها پاسخ را با جزئیات کامل وفنی در اختیار ما قرار می‌دهد.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه آن‌هایی که مدعی تاخیر در اعلام نتایج تست دوپینگ در کورس گنبدکاووس هستند چرا به رزومه خود نگاه نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: ما در تمامی هفته‌ها نهایتا پس از ظرف ۳۵ روز نتیجه دقیق را با جزئیات اعلام کرده‌ایم.

توسلی با بیان اینکه ما در روزهای پنج شنبه و جمعه تست را از اسب‌ها اخذ می‌کنیم، ادامه داد: در مدت ۴۸ ساعت این نمونه‌ها با حضور نمایندگان جهادکشاورزی، دامپزشکی، هیئت سوارکاری و نماینده مربیان کورس بسته‌بندی، کدگذاری، لیست‌برداری و تائید نهایی شده و به تهران ارسال می‌شود که پس از تائید و لیست‌برداری نهایی آن بارنامه یا همان DHL تهیه شده و به صورت هوایی به استرالیا ارسال می‌شود که این فرایند از ابتدا تا رسیدن به دست شرکت استرالیایی نهایتا یک هفته به طول می‌انجامد.

وی با اشاره به اینکه اگر این ۲۱ روز را به یک هفته آماده‌سازی برای ارسال و ۶ روز تعطیلی استرالیا اضافه کنیم به عدد ۳۲ روز می‌رسیم، اضافه کرد: ما نیز به محض دریافت نتایج و آنالیز آن از روی کدهای نصب شده با حضور کارشناسان و نمایندگان مربیان اسب‌ها نتایج را اعلام می کنیم.

رئیس هیئت سوارکاری شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه تا اعلام نتایج نهایی تست دوپینگ نیز ما هیچ‌گونه جوایزی را توزیع نمی‌کنیم، گفت: مساله همین جاست که اگر قرار باشد ما پول را به حساب فدراسیون واریز کنیم و نتایج تست دوپینگ نیز بعد از مثلا پنج ماه، آن هم بدون شاففیت از سوی فدراسیون اعلام شود این پول در مدت پنج ماه چه اتفاقی برایش می‌افتد و سود آن کجا هزینه می‌شود؟

توسلی با اشاره به اینکه چرا رسانه‌ها در میان مالکان و مربیان اسب‌ها نمی‌روند و نظر آنها را جویا نمی‌شوند، گفت: وقتی جوایز دو برابر شده، امکانات مجموعه و شرایط اسطبل‌ها حداقل ده‌ها برابر شده، زمان اعلام نتایج تست دوپینگ با شفافیت کامل و با حضور مربیان چندین برابر سریع‌تر شده است چگونه فدراسیون مدعی نارضایتی و تخلف در این حوزه می‌شود؟

 

منبع : خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
خلیل آزمون: بزرگان والیبال گنبد را جمع می کنم/ طاهر آزمون دبیر هیئت می شود

خلیل آزمون نامی بزرگ در ورزش ایران است، او نه تنها بازیکن تیم ملی والیبال بود و مربی بین المللی شد و با تیم گل گهر سیرجان به عنوان نائب قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کرد، پدر سردار آزمون فوتبالیست شهیر ایرانی است. حاج خلیل شب گذشته رئیس هیات والیبال …

اخبار
مسعود پیروزی در جمع ملی پوشان بدمینتون برای مسابقات بین المللی فجر قرار گرفت

اعضای تیم ملی بدمینتون آقایان کشور جهت حضور مقتدرانه در بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر با نام (فجر ایران) مشخص شدند. بازیکنان دعوت شده به تیم ملی آقایان عبارتند از :

اخبار
خلیل آزمون در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس هیئت والیبال وعده های خوبی داد

خلیل آزمون از پیشکسوتان والیبال گنبدکاووس و پدر سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در مراسمی به عنوان رییس جدید هیات والیبال این شهرستان معرفی شد. در این مراسم که شامگاه شنبه با حضور سردار آزمون، رییس هیات والیبال استان گلستان، فرماندار و برخی پیشکسوتان، مربیان و بازیکنان …