عبدالجلیل قرنجیک ملی پوش بسکتبال با ویلچر گنبدی مورد استقبال قرار گرفت

عبدالجلیل قرنجیک
مراسم استقبال از عبدالجلیل قرنجیک بازیکن گنبدی عضو تیم ملی بسکتبال با ویلچر جمهوری اسلامی باحضور فرماندار ویژه، رئیس وزرش و جوانان، برخی مسئولان و پیشکسوتان ورزشی این شهرستان و خانواده این بازیکن برگزار شد.
در این مراسم که روز چهارشنبه برگزار شد، از تلاش های عبدالجلیل قرنجیک به خاطر کسب مقام نایب قهرمانی مسابقات بسکتبال با ویلچر آسیا و اقیانوسیه که در کشور چین برگزار شده بود، تجلیل شد.
این بازیکن ملی پوش گنبدی در گفت و گو با خبرنگاران، سطح این دوره از مسابقات را بالا دانست و گفت: تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران با کسب مقام دومی این مسابقات،جواز حضور درمسابقات قهرمانی جهان در آلمان را نیز کسب کرد.
قرنجیک ابراز امیدواری کرد: تیم ملی بسکتبال با ویلچر جمهوری اسلامی در مسابقات جهانی با کسب رتبه های برتر این مسابقات دل مردم را شادتر نمایند.
به گزارش ایرنا، وحید سعادت پور دیگر بازیکن گنبدی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران در این مسابقات بود که امروز به گنبد نیامد به دلیل مسائل شخصی در تهران حضور دارد.
به گزارش ایرنا، معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: این شهرستان ظرفیت های خوبی در حوزه ورزش در رشته های مختلف از جمله بسکتبال با ویلچر دارد و بخش قابل توجهی از قهرمانان و مدال آوران استان گلستان در مسابقات ملی و بین المللی از گنبدکاووس هستند.
عبدالقدیر کریمی باتاکید برضرورت حمایت مادی و معنوی از ورزشکاران و قهرمانان ورزشی این شهرستان افزود: برای تحقق این مهم و نیز حضور بیشتر ورزشکاران درمسابقات ملی و بین المللی باید علاوه بر ظرفیت های منطقه از ظرفیت های استانی هم استفاده شود.
به گزارش ایرنا، مسابقات آسیا – اقیانوسیه AOZ از تاریخ ۲۷ مهر تا ۹ آبان در پکن برگزار شد که تیم ایران در دیدار فینال به مصاف استرالیا رفت و با قبول شکست ۸۰ بر ۵۴ در برابر این تیم، عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد.
نماینده کشور ما در مرحله گروهی این مسابقات با تیم های عربستان سعودی، نیوزلند و تایلند هم گروه بود و با غلبه بر هر سه تیم به عنوان تیم اول گروه C به مرحله یک چهارم راه یافت.
چین حریف ایران در مرحله یک چهارم نهایی بود و ملی پوشان کشورمان با شکست میزبان به نیمه نهایی رفتند و در این دیدار نیز با غلبه بر ژاپن به عنوان فینالیست رقابت های قهرمانی آسیا و اقیانوسیه شناخته شدند.
دیدار رده بندی این دوره از مسابقات بین تیم های ژاپن و کره برگزار شد و ژاپن توانست با نتیجه ۶۸ بر ۵۴ حریف را شکست داده و سوم شود.
شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

منبع : خبرگزاری ایرنا
خبرنگار : علی لکزانوری

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
چینیان پور : سه دوچرخه‌سوار گنبدی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند

رییس هیات دوچرخه سواری گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: با نظر فدراسیون دوچرخه‌سواری محمدحسین نوروزی، علی شیری و هلیا اکبری سه دوچرخه‌سوار برتر این شهرستان به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند. بابک چینیان‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تیم دوچرخه‌سواران استان گلستان با …

اخبار
یوسفی : ساخت خانه والیبال گنبد به بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس سرانه فضای ورزشی این شهرستان را ۳۳ سانتی‌متر مربع اعلام کرد و گفت: با افزایش فضاهای ورزشی باید تلاش شود این سرانه به میانگین کشوری (یک متر) برسد. یوسفی اظهار داشت: بیش از ۹۵ هزار متر مربع فضای روباز و نزدیک به ۲۰ هزار …

اخبار
جواد آجودانی : در گنبد برای رشته سپک‌تاکرا متاسفانه سالن اختصاصی وجود ندارد

جواد آجودانی رییس هیات انجمن‌های ورزشی گنبدکاووس با اشاره به وجود بیش از ۶۰ ورزشکار فعال در رشته سپک‌تاکرا در قالب سه تیم بزرگسالان، جوانان و نوجوانان مردان و زنان در این شهرستان گفت: تیم جوانان و بزرگسالان مردان این رشته عنوان نایب قهرمانی کشور را از آن خود کردند …