احمد صفرخان : گنبد سومین شهری که در کشور رشته کاراته را راه‌اندازی کرد

سرمربی تیم کاراته سبک گوجوریو کشور با اشاره به اینکه حضور نوجوانان و جوانان گنبدی در ورزش کاراته بی‌نظیر است، گفت: برای حفظ آنها در ورزش نیازمند ایجاد انگیزه از جمله راه‌اندازی لیگ هستیم.

سرمربی تیم کاراته سبک گوجوریو کشور امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه ظرفیت‌های ورزشی در رشته کاراته در گنبدکاووس بسیار بالا و بی‌نظیر است، اظهار کرد: متاسفانه میزان توجه و سرمایه‌گذاری در این رشته در این شهرستان بسیار کم بوده و موجب شده استعدادهای این رشته در گنبدکاووس شکوفا نشوند.

احمد صفرخان با بیان اینکه شهرستان گنبدکاووس سومین شهری است که در کشور رشته کاراته را راه‌اندازی کرده است، افزود: بعد از شهرهای تهران و شیراز در دهه‌های گذشته این گنبدکاووس بود که به عنوان سومین شهر کشور و نخستین شهر شمال کشور رشته کاراته را به صورت حرفه‌ای گسترش داد.

وی با تاکید بر اینکه حضور نوجوانان و نونهالان در رشته کاراته در گنبدکاووس بسیار خوب و پرشمار است، خاطرنشان کرد: نکته مهم‌تر از جذب اولیه و حضور این عزیزان در کلاس‌های آموزشی، حفظ آنها در سنین جوانی در ورزش است که متاسفانه در این بخش به دلیل فقدان انگیزه لازم ضعف اساسی وجود دارد.

سرمربی تیم کاراته سبک گوجوریو کشور با اشاره به اینکه اگر ورزشکاران در سنین جوانی در عرصه ورزش حفظ نشوند به دلیل وضعیت فیزیولوژی بدن و نیاز به ترشح برخی هورمون‌های انرژی‌زا به سمت آسیب‌های اجتماعی و شادی‌های کاذب می‌روند، گفت: این یعنی ورزش اگر به درستی مدیریت و برنامه‌ریزی نشود نه تنها از آسیب‌ها پیشگیری نمی‌کند بلکه خود به یکی از عوامل جدی بروز آسیب تبدیل خواهد شد.

صفرخان راهکار ایجاد انگیزه در میان جوانان ورزشکار به ویژه در رشته کاراته را لیگ سازی و حضور در لیگ‌های مختلف دانست و تصریح کرد: این حضور مستمر در مسابقات و انگیزه برای دیده شدن و برنده شدن در طی یک سال به صورت مستمر یکی از بهترین عوامل انگیزشی برای حضور جوانان در رشته کاراته است.

وی با ارائه پیشنهادی مبنی بر حضور خیرین در حوزه حمایت از تیم‌های ورزشی گنبدکاووس برای حضور در لیگ‌های مختلف ورزشی، اضافه کرد: اگر خیرین گنبدی در کنار مسوولان ورزش تنها بخشی از قرارداد یک بازیکن تیم والیبال این شهر را در رشته‌ای مثل کاراته سرمایه‌گذاری کنند بدون تردید می‌توان تیم خوبی را از این شهرستان روانه لیگ‌های معتبر کشور کرد.

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
گنبدی ها در اولین دوره مسابقات کاراته بین المللی گلستان کاپ درخشیدند

نخستین دوره مسابقات کاراته بین المللی گلستان کاپ با حضور پنج کشور خارجی آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، افغانستان به مزبانی شهرستان علی آباد در روزهای نهم و دهم آبان ماه برگزار گردید.

اخبار
چینیان پور : سه دوچرخه‌سوار گنبدی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند

رییس هیات دوچرخه سواری گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: با نظر فدراسیون دوچرخه‌سواری محمدحسین نوروزی، علی شیری و هلیا اکبری سه دوچرخه‌سوار برتر این شهرستان به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند. بابک چینیان‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تیم دوچرخه‌سواران استان گلستان با …

اخبار
یوسفی : ساخت خانه والیبال گنبد به بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس سرانه فضای ورزشی این شهرستان را ۳۳ سانتی‌متر مربع اعلام کرد و گفت: با افزایش فضاهای ورزشی باید تلاش شود این سرانه به میانگین کشوری (یک متر) برسد. یوسفی اظهار داشت: بیش از ۹۵ هزار متر مربع فضای روباز و نزدیک به ۲۰ هزار …