یوسفی : ساخت خانه والیبال گنبد به بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس سرانه فضای ورزشی این شهرستان را ۳۳ سانتی‌متر مربع اعلام کرد و گفت: با افزایش فضاهای ورزشی باید تلاش شود این سرانه به میانگین کشوری (یک متر) برسد.

یوسفی اظهار داشت: بیش از ۹۵ هزار متر مربع فضای روباز و نزدیک به ۲۰ هزار متر مربع فضای ورزشی سرپوشیده در گنبدکاووس ایجاد شده و در مجموع ۲۰ سالن ورزشی روستایی و شهری و ۲۱ باشگاه خصوصی ویژه آقایان و ۱۲ باشگاه خصوصی ویژه بانوان در شهرستان وجود دارد که این سطح از فضای ورزشی جوابگوی جمعیت ۳۵۰ هزار نفری شهرستان نیست و توسعه این سرانه در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به در دست ساخت قرارداشتن ۶ فضای ورزشی شامل خانه والیبال، سالن بانوان، سالن ورزشی در روستاهای حاجی قوشان و داشلی برون و استخرسرپوشیده و سالن روستای گدم‌آباد گفت: عملیات ساخت استخر دولتی از اواخر سال ۹۷ آغاز و مرحله پی‌کنی آن به اتمام رسیده و ساخت خانه والیبال به بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و تلاش داریم در صورت تخصیص حدود ۲۰ میلیارد ریال اعتبار تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: ساخت سالن بانوان نیز بعد از چند سال توقف، دوباره آغاز شده وبا نصب سوله و اتمام سقف، هر زمان که اعتبار مورد نیاز حدود ۲۰ میلیارد ریالی آن اختصاص یابد، در کمتر یک سال آماده افتتاح می‌شود.

رییس اداره ورزش و جوانان اضافه کرد: همچنین از چند روز آینده پیمانکار، ساخت سالن روستای گدم‌آباد را آغاز می‌کند و سالن حاجی قوشان و داشلی برون هم در مرحله دیوارکشی قرار دارد.

یوسفی تاکید کرد: اولویت دولت اتمام طرح‌های نیمه‌تمام است و با اتمام این طرح‌ها ساخت سالن‌های اختصاصی برای رشته‌های مختلف ورزشی در دستورکار قرار می‌گیرد.

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس گفت: با وجود اینکه این شهرستان از لحاظ ورزشی در جایگاه نخست استان گلستان ایستاده و قطب بسیاری از رشته ها از جمله والیبال، والبیبال نشسته، سوارکاری، دو و میدانی، سپک تاکرا و فوتبال است اما ظرفیت‌های خوبی نیز در دیگر رشته‌ها وجود دارد که در صورت توجه و تامین امکانات مورد نیاز می‌توان آینده درخشان تر برای ورزش این شهرستان متصور بود.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها: , , , , ,
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
گنبدی ها در اولین دوره مسابقات کاراته بین المللی گلستان کاپ درخشیدند

نخستین دوره مسابقات کاراته بین المللی گلستان کاپ با حضور پنج کشور خارجی آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، افغانستان به مزبانی شهرستان علی آباد در روزهای نهم و دهم آبان ماه برگزار گردید.

اخبار
چینیان پور : سه دوچرخه‌سوار گنبدی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند

رییس هیات دوچرخه سواری گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: با نظر فدراسیون دوچرخه‌سواری محمدحسین نوروزی، علی شیری و هلیا اکبری سه دوچرخه‌سوار برتر این شهرستان به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند. بابک چینیان‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تیم دوچرخه‌سواران استان گلستان با …

اخبار
جواد آجودانی : در گنبد برای رشته سپک‌تاکرا متاسفانه سالن اختصاصی وجود ندارد

جواد آجودانی رییس هیات انجمن‌های ورزشی گنبدکاووس با اشاره به وجود بیش از ۶۰ ورزشکار فعال در رشته سپک‌تاکرا در قالب سه تیم بزرگسالان، جوانان و نوجوانان مردان و زنان در این شهرستان گفت: تیم جوانان و بزرگسالان مردان این رشته عنوان نایب قهرمانی کشور را از آن خود کردند …