منصور آق : گنبد بیش از ۵۰ ورزشکار مدال آور در دو و میدانی دارد

نداشتن مکان مناسب برای تمرین و حمایت نشدن توسط مسئولان برای اعزام به مسابقات ملی و بین المللی، تشویق و توجه بیشتر به ورزشکاران از مهمترین خواسته‌های هیات‌های ورزشی و ورزشکاران گنبدکاووس برای رشد ورزش و شناسایی استعدادهای ورزشی شهرستان است.

منصور آق رییس هیات دو و میدانی گنبدکاووس با تاکید بر اینکه بیشترین مدال‌آوری ورزشی در این شهرستان مربوط به رشته دو و میدانی است گفت: گنبدکاووس بیش از ۵۰ دونده مدال‌آور رده‌های مختلف سنی در مسابقات استانی و کشوری دارد.

وی افزود: با وجود این ظرفیت بالا متاسفانه دوندگان گنبدی از کمترین حق خود که داشتن یک پیست اختصاصی برای انجام تمرین‌ است محروم‌اند و هم‌اینک از استادیوم ورزشی تختی که در طول شبانه روز توسط افراد علاقه‌مند به پیاده‌روی اشغال است، استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: ورزشکاران شهرستان چیزی جز حمایت نمی‌خواهند، بارها با مسئولان و حتی افرادی که در حال پیاده روی هستند صحبت کردیم که دوندگان بتوانند روزی یک ساعت به تنهایی از این پیست استفاده کنند اما موفقیتی حاصل نشد.

رییس هیات دو و میدانی گنبدکاووس بیان کرد: بیشترین ورزشکاران این رشته که به طور عمده نوجوان هستند برای تامین هزینه رفت و آمد از روستا به شهر گنبد مشکل دارند و نیازمند حمایت هستند و هیات دو و میدانی جزو معدود هیات‌هایی است که هیچ شهریه‌ای از علاقه‌مندان دریافت نمی‌کند و مربیان این رشته‌ هم به صورت افتخاری کار آموزش را برعهده دارند.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها: , ,
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
گنبدی ها در اولین دوره مسابقات کاراته بین المللی گلستان کاپ درخشیدند

نخستین دوره مسابقات کاراته بین المللی گلستان کاپ با حضور پنج کشور خارجی آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، افغانستان به مزبانی شهرستان علی آباد در روزهای نهم و دهم آبان ماه برگزار گردید.

اخبار
چینیان پور : سه دوچرخه‌سوار گنبدی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند

رییس هیات دوچرخه سواری گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: با نظر فدراسیون دوچرخه‌سواری محمدحسین نوروزی، علی شیری و هلیا اکبری سه دوچرخه‌سوار برتر این شهرستان به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند. بابک چینیان‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تیم دوچرخه‌سواران استان گلستان با …

اخبار
یوسفی : ساخت خانه والیبال گنبد به بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس سرانه فضای ورزشی این شهرستان را ۳۳ سانتی‌متر مربع اعلام کرد و گفت: با افزایش فضاهای ورزشی باید تلاش شود این سرانه به میانگین کشوری (یک متر) برسد. یوسفی اظهار داشت: بیش از ۹۵ هزار متر مربع فضای روباز و نزدیک به ۲۰ هزار …