در شش ماهه اول سال شش مدال طلای جهانی را گنبدی ها کسب کردند

ورزش گنبد
گنبدکاووس در شرق گلستان یکی از شهرستان‌های مطرح استان در بخش ورزش است و همواره بخش زیادی از مدال‌های ورزشی گلستان در مسابقات جهانی و آسیایی توسط ورزشکاران این دیار کسب می‌شود اما امکانات و تجهیزات موجود در آن همسان با این افتخارآفرینی نیست.

استعدادهای ورزشی فراوانی در گلستان وجود دارد و همواره شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران این دیار هستیم که بخش زیادی از مدال‌های جهانی و آسیایی به دست‌ آمده برای این استان مربوط به ورزشکاران گنبدکاووس است که به عنوان نمونه بر اساس اعلام اداره کل ورزش و جوانان گلستان در ۶ ماهه امسال هفت مدال طلا، دو نقره و سه برنز در مسابقات جهانی توسط ورزشکان استان کسب شده که به غیر از یک طلا و دو مدال برنز بقیه مدال‌ها را ورزشکاران گنبدی به دست آورده‌اند.

همچنین بر اساس آمار اداره کل ورزش و جوانان گلستان در این مدت از مجموع سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز به دست آمده در مسابقات آسیایی توسط ورزشکاران استان، دو طلا و یک برنز آن توسط ورزشکاران گنبدکاووس کسب شده که نشان از توانایی و ظرفیت بالای ورزشکاران این دیار دارد.

شهرستان گنبدکاووس که بیش از پنج هزار کیلومتر مربع وسعت و ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، بزرگترین شهرستان استان گلستان از نظر گکستره جغرافیایی محسوب می‌شود، افزون بر ۱۰ هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد که در قالب ۳۸ هیأت ورزشی مشغول فعالیت هستند اما به گفته رییس اداره ورزش و جوانان گنبد، فقط ۱۱ سالن اختصاصی برای رشته‌های ورزشی وجود دارد که تعدادی از آنها قدیمی بوده و نیاز به ساخت مجدد دارند.
هیات‌های ورزشی اسکیت، اسکواش، انجمن‌های ورزشی، بسکتبال، بدمینتون، باستانی و زورخانه‌ای، بوکس، بیلیارد و بولینگ، بیماران خاص، پرورش‌اندام، تکواندو، تنیس، تنیس‌روی میز، تیراندازی، تیروکمان، جودو، دوچرخه سواری، دو و میدانی، ژیمناستیک، سوارکاری، شطرنج، شمشیربازی، فوتبال، کشتی، کاراته، کوهنوردی، موتورسواری، والیبال، ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی، جانبازان و معلولان، رزمی، سه‌گانه، وزنه برداری، وشوو، هندبال، همگانی، هاکی و شنا هم اینک در گنبدکاووس فعالیت دارد، که بیشترین مدال‌آوری و قهرمان پروری این شهرستان مربوط به رشته‌های والیبال و والیبال نشسته، سپک‌تاکرا، دو و میدانی و دو و میدانی معلولان است.

به گفته رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس، بخش زیادی از مدال‌آوری استان گلستان در رشته‌های مختلف ورزشی به این شهرستان با داشتن بیش از ۳۸ ملی پوش تعلق دارد به طوری که این شهرستان حدود چهار برابر میانگین شهرستان‌های استان ورزشکار به اردوی تیم ملی اعزام کرده است.

حجت‌الله یوسفی افزود: حضور هشت تیم از این شهرستان در رشته‌های والیبال نشسته مردان، سپک‌تاکرای مردان و زنان، فوتوالی مردان، والیبال جوانان، نوجوانان و بزرگسالان و والیبال ساحلی مردان در لیگ برتر و تیم بسکتبال مردان در لیگ دسته یک کشور به عنوان یک افتخار بزرگ برای مردم ورزش‌دوست استان گلستان به حساب می‌آید.

به گفته وی، محمد نعمتی و آرش خرمالی در رشته والیبال نشسته، فرهاد قائمی، سلیم چپرلی، اسماعیل مسافر، رسول آقچه‌لی، بنیامین ایگدری و دانیال آتابای، فاروق گوگجی، موسی سخاوی، احسان دانشدوست و حسین خوریانی در رشته والیبال، وحید ایمری و فرشاد پورفرزان در رشته فوتوالی، سردار آزمون، امجد کوچکی و رئوف افراسیاب در رشته فوتبال، مهدی نوبری، عارف صفایی، یاسر پردل و امیرحسین قرنجیک در سپک‌تاکرا، رحمان رئوفی و بهمن سالمی در والیبال ساحلی، مسعود پیروزی در بدمینتون، عبدالجلیل قرنجیک در بسکتبال با ویلچر، فرحان اهرزاد در تنیس و مسعود خمر در تنیس ساحلی و علیرضا هاشم‌زاده در کاراته در رده های مختلف سنی تیم های ملی به نمایندگی از گنبدکاووس در مسابقات ملی و بین المللی حضور می‌یابند.

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس ادامه داد: همچنین در بخش بانوان، جواهر زمانی و آیلین بابکی در رشته دو و میدانی و فایزه دیبایی در رشته دو و میدانی معلولان، مرضیه و ملیحه عزتی‌نیا و زهرا شوشتری در رشته سپک‌تاکرا، مائده دوجی در رشته فوتبال و زهرا دانایی‌توس در والیبال نشسته به نمایندگی از گنبدکاووس در تیم ملی حضور دارند و شاهد افتخارآفرینی آنان در عرصه‌های ملی و بین المللی هستیم.

به گفته یوسفی، گنبدکاووس نمایندگان دیگری در عرصه ورزش در سطح ملی و بین المللی دارد که به عنوان مربی در خدمت ورزشکاران هستند که به عنوان نمونه می‌توان به احمد صفرخانی سرمربی تیم ملی منتخب سبک گوجوکای جی‌کی‌اف کاراته، فرشید عاشوری سرپرست تیم ملی والیبال نشسته و زهرا شوشتری مربی سپک‌تاکرا بانوان زیر ۱۸ سال اشاره کرد.

وی تاکید کرد: با وجود این استعدادهای ورزشی در گنبدکاووس، این شهرستان فقط برای رشته‌های بدمینتون، بسکتبال، کشتی، بوکس، رشته‌های رزمی (کاراته، ووشو و تکواندو)، باستانی، شمشیربازی و شطرنج توسط بخش دولتی و برای رشته‌های بیلیارد، پرورش اندام و جودو توسط بخش خصوصی از سالن اختصاصی برخوردار است که دو سالن‌ بوکس و باستانی قدیمی بوده و نیاز به ساخت مجدد دارد.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
خلیل آزمون: بزرگان والیبال گنبد را جمع می کنم/ طاهر آزمون دبیر هیئت می شود

خلیل آزمون نامی بزرگ در ورزش ایران است، او نه تنها بازیکن تیم ملی والیبال بود و مربی بین المللی شد و با تیم گل گهر سیرجان به عنوان نائب قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کرد، پدر سردار آزمون فوتبالیست شهیر ایرانی است. حاج خلیل شب گذشته رئیس هیات والیبال …

اخبار
مسعود پیروزی در جمع ملی پوشان بدمینتون برای مسابقات بین المللی فجر قرار گرفت

اعضای تیم ملی بدمینتون آقایان کشور جهت حضور مقتدرانه در بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر با نام (فجر ایران) مشخص شدند. بازیکنان دعوت شده به تیم ملی آقایان عبارتند از :

اخبار
خلیل آزمون در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس هیئت والیبال وعده های خوبی داد

خلیل آزمون از پیشکسوتان والیبال گنبدکاووس و پدر سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در مراسمی به عنوان رییس جدید هیات والیبال این شهرستان معرفی شد. در این مراسم که شامگاه شنبه با حضور سردار آزمون، رییس هیات والیبال استان گلستان، فرماندار و برخی پیشکسوتان، مربیان و بازیکنان …