علیرضا هاشم زاده ملی پوش گنبدی با مدال جهانی به زادگاهش برگشت

عیلرضا هاشم زاده
مراسم استقبال از علیرضا هاشم‌زاده کاراته‌کا ملی‌پوش گنبدکاووس به عنوان تنها مدال‌آور رده سنی بزرگسالان ایران در مسابقات جهانی گوجوریو کاراته مالزی، با حضور برخی مسوولان این شهرستان، ورزشکاران و خانواده آنان برگزار شد.

شرکت کنندگان در این مراسم که روز شنبه در مقابل اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس برگزار شد، با اهدای حلقه گل و هدایایی از این دارنده مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان سبک گوجوریو کاراته استقبال کردند.

سرمربی تیم ملی منتخب سبک گوجوکای جی‌کی‌اف در مسابقات جهانی گوجوریو کاراته به میزبانی مالزی به خبرنگار ایرنا گفت: این مسابقات با حضور ۶۰۰ ورزشکار از ۲۹ کشور جهان از ۲۷ شهریور تا سوم مهر در کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار شد.

احمد صفرخانی افزود: تیم ملی ایران با ۱۵ ورزشکار شامل هفت کاراته‌کا زن و هشت کاراته‌کا مرد در رده‌های سنی بزرگسالان، پیشکسوتان و نونهالان و نوجوانان به این مسابقات اعزام شد که بنده مسئولیت سرمربیگری این تیم را برعهده داشتم.

وی ادامه داد: علیرضا هاشم‌زاده از گنبدکاووس در رده سنی بزرگسالان و عباس اسفندیاری از علی‌آبادکتول در رده سنی پیشکسوتان به نمایندگی از استان گلستان همراه تیم ملی منتخب سبک گوجوکای جی کی اف ‌(gkf) به مسابقات جهانی کاراته سبک گوجوریو اعزام شدند.

سرمربی تیم ملی گفت: این مسابقات توسط فدراسیون جهانی گوجوریو کاراته در تمام سبک‌ها برگزار شد و در مجموع دو ورزشکار از گلستان، دو ورزشکار از تهران، پنج ورزشکار از مازندران، پنج ورزشکار از اردبیل و یک ورزشکار از قم به عنوان اعضای تیم ملی منتخب در این مسابقات شرکت داشتند.

صفرخانی افزود: در نهایت تیم ملی ایران موفق به کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و چهار مدال برنز این مسابقات شد که در رده سنی بزرگسالان، هاشم زاده با کسب مدال برنز تنها مدال‌آور از ایران در این رده سنی بود.

سبک گوجوکای کن بوکان شاخه رسمی فدراسیون کاراته گوجوکای ژاپن است و ایرج تیمورنژاد با توجه به آخرین انتخاباتی که در ایران برگزار شد به عنوان رئیس سبک گوجوکای جی کی اف(gkf) در کشور انتخاب شد.
این سازمان همچنین با چند فدراسیون کاراته مانند فدراسیون کاراته ایران، فدراسیون جهانی گوجوریو کاراته، فدراسیون کاراته گوجوریو آسیا و فدراسیون کاراته گوجوکای ژاپن همکاری می‌کند.

حدود ۴۰۰ کاراته‌کا در گنبدکاووس فعالیت ورزشی دارند که شماری از آنان از جمله اویس آمارلو، ارمیا عباسی، محمد فارسیانی و شهریار ابراهیم زاده دارندگان مدال‌های ملی و بین المللی هستند.

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
چینیان پور : سه دوچرخه‌سوار گنبدی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند

رییس هیات دوچرخه سواری گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: با نظر فدراسیون دوچرخه‌سواری محمدحسین نوروزی، علی شیری و هلیا اکبری سه دوچرخه‌سوار برتر این شهرستان به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند. بابک چینیان‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تیم دوچرخه‌سواران استان گلستان با …

اخبار
یوسفی : ساخت خانه والیبال گنبد به بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس سرانه فضای ورزشی این شهرستان را ۳۳ سانتی‌متر مربع اعلام کرد و گفت: با افزایش فضاهای ورزشی باید تلاش شود این سرانه به میانگین کشوری (یک متر) برسد. یوسفی اظهار داشت: بیش از ۹۵ هزار متر مربع فضای روباز و نزدیک به ۲۰ هزار …

اخبار
جواد آجودانی : در گنبد برای رشته سپک‌تاکرا متاسفانه سالن اختصاصی وجود ندارد

جواد آجودانی رییس هیات انجمن‌های ورزشی گنبدکاووس با اشاره به وجود بیش از ۶۰ ورزشکار فعال در رشته سپک‌تاکرا در قالب سه تیم بزرگسالان، جوانان و نوجوانان مردان و زنان در این شهرستان گفت: تیم جوانان و بزرگسالان مردان این رشته عنوان نایب قهرمانی کشور را از آن خود کردند …