وحید ایمری و فرشاد پورفرزاد دو ملی پوش گنبدی نائب قهرمان دنیا شدند

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گلستان گفت : دو ملی‌پوش فوتوالی گلستان به همراه تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی جهان به مقام نایب قهرمانی رسیدند.

رضا محمدخانی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مسابقات که شامگاه دیروز در تایلند به پایان رسید، وحید ایمری و فرشاد پورفرزاد، ملی‌پوشان فوتوالی گلستان در ترکیب تیم ملی ایران در دیدار فینال رقابت‌های جهانی بودند که با شکست مقابل فرانسه به این عنوان دست یافتند.

وی بیان کرد: کسب مقام دومی جهان، بهترین نتیجه تیم ملی فوتوالی ایران تاکنون است.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گلستان افزود: گلستان یکی از قطب های فوتوالی کشور است و همواره در تیم ملی رده های سنی گوناگون این رشته ورزشکار دارد.

فوتوالی ورزشی بین‌المللی است که قوانین آن مثل والیبال بوده ولی همچون فوتبال با پا بازی می‌شود.

محمدخانی به رونق ورزش روستایی در استان اشاره کرد و گفت: گلستان بیش از یکهزار روستا دارد که با وجود نیازمندی به فراهم شدن امکانات بیشتر در اغلب این مناطق ورزش به صورت جدی پیگیری می شود.

به گفته وی، ظرفیت و پتانسیل بالای ورزشکاران روستایی ضرورت توجه به این مناطق را بیشتر کرده و این امیدواری را ایجاد می کند که با حمایت شاهد افزودن بر افتخارات ورزش گلستان در عرصه های جهانی و بین المللی باشیم.

رییس هیات ورزش های روستایی گلستان اضافه کرد: گستردگی و تنوع ورزش در برخی روستاهای استان نیازمند توجه بیشتر برای بروز شایستگی ها است تا پیامد آن رونق هر چه بیشتر و پربارتر شدن فهرست افتخارآفرینان گلستانی باشد.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
چینیان پور : سه دوچرخه‌سوار گنبدی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند

رییس هیات دوچرخه سواری گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: با نظر فدراسیون دوچرخه‌سواری محمدحسین نوروزی، علی شیری و هلیا اکبری سه دوچرخه‌سوار برتر این شهرستان به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند. بابک چینیان‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تیم دوچرخه‌سواران استان گلستان با …

اخبار
یوسفی : ساخت خانه والیبال گنبد به بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس سرانه فضای ورزشی این شهرستان را ۳۳ سانتی‌متر مربع اعلام کرد و گفت: با افزایش فضاهای ورزشی باید تلاش شود این سرانه به میانگین کشوری (یک متر) برسد. یوسفی اظهار داشت: بیش از ۹۵ هزار متر مربع فضای روباز و نزدیک به ۲۰ هزار …

اخبار
جواد آجودانی : در گنبد برای رشته سپک‌تاکرا متاسفانه سالن اختصاصی وجود ندارد

جواد آجودانی رییس هیات انجمن‌های ورزشی گنبدکاووس با اشاره به وجود بیش از ۶۰ ورزشکار فعال در رشته سپک‌تاکرا در قالب سه تیم بزرگسالان، جوانان و نوجوانان مردان و زنان در این شهرستان گفت: تیم جوانان و بزرگسالان مردان این رشته عنوان نایب قهرمانی کشور را از آن خود کردند …