وحید ایمری و فرشاد پورفرزاد دو ملی پوش گنبدی نائب قهرمان دنیا شدند

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گلستان گفت : دو ملی‌پوش فوتوالی گلستان به همراه تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی جهان به مقام نایب قهرمانی رسیدند.

رضا محمدخانی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مسابقات که شامگاه دیروز در تایلند به پایان رسید، وحید ایمری و فرشاد پورفرزاد، ملی‌پوشان فوتوالی گلستان در ترکیب تیم ملی ایران در دیدار فینال رقابت‌های جهانی بودند که با شکست مقابل فرانسه به این عنوان دست یافتند.

وی بیان کرد: کسب مقام دومی جهان، بهترین نتیجه تیم ملی فوتوالی ایران تاکنون است.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گلستان افزود: گلستان یکی از قطب های فوتوالی کشور است و همواره در تیم ملی رده های سنی گوناگون این رشته ورزشکار دارد.

فوتوالی ورزشی بین‌المللی است که قوانین آن مثل والیبال بوده ولی همچون فوتبال با پا بازی می‌شود.

محمدخانی به رونق ورزش روستایی در استان اشاره کرد و گفت: گلستان بیش از یکهزار روستا دارد که با وجود نیازمندی به فراهم شدن امکانات بیشتر در اغلب این مناطق ورزش به صورت جدی پیگیری می شود.

به گفته وی، ظرفیت و پتانسیل بالای ورزشکاران روستایی ضرورت توجه به این مناطق را بیشتر کرده و این امیدواری را ایجاد می کند که با حمایت شاهد افزودن بر افتخارات ورزش گلستان در عرصه های جهانی و بین المللی باشیم.

رییس هیات ورزش های روستایی گلستان اضافه کرد: گستردگی و تنوع ورزش در برخی روستاهای استان نیازمند توجه بیشتر برای بروز شایستگی ها است تا پیامد آن رونق هر چه بیشتر و پربارتر شدن فهرست افتخارآفرینان گلستانی باشد.

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
خلیل آزمون: بزرگان والیبال گنبد را جمع می کنم/ طاهر آزمون دبیر هیئت می شود

خلیل آزمون نامی بزرگ در ورزش ایران است، او نه تنها بازیکن تیم ملی والیبال بود و مربی بین المللی شد و با تیم گل گهر سیرجان به عنوان نائب قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کرد، پدر سردار آزمون فوتبالیست شهیر ایرانی است. حاج خلیل شب گذشته رئیس هیات والیبال …

اخبار
مسعود پیروزی در جمع ملی پوشان بدمینتون برای مسابقات بین المللی فجر قرار گرفت

اعضای تیم ملی بدمینتون آقایان کشور جهت حضور مقتدرانه در بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر با نام (فجر ایران) مشخص شدند. بازیکنان دعوت شده به تیم ملی آقایان عبارتند از :

اخبار
خلیل آزمون در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس هیئت والیبال وعده های خوبی داد

خلیل آزمون از پیشکسوتان والیبال گنبدکاووس و پدر سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در مراسمی به عنوان رییس جدید هیات والیبال این شهرستان معرفی شد. در این مراسم که شامگاه شنبه با حضور سردار آزمون، رییس هیات والیبال استان گلستان، فرماندار و برخی پیشکسوتان، مربیان و بازیکنان …