عثمان بازیار ورزشکار گنبدی به اردوی تیم ملی بوکس شطرنج دعوت شد

بوکس شطرنج گنبد
دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عثمان بازیار ورزشکار رشته بوکس شطرنج این شهرستان برای شرکت در مسابقات جهانی به اردوی تیم ملی دعوت شد.

ابوالفضل مشمول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم استان گلستان با ۱۰ عضو که چهار نفر آنان از گنبدکاووس بودند در روزهای هفتم و هشتم شهریور در رقابت‌های بوکس شطرنج انتخابی تیم ملی برای اعزام به مسابقات جهانی ترکیه به میزبانی البرز شرکت کرد.

وی افزود: عثمان بازیار و مصطفی رجبی ورزشکاران اعزامی از گنبدکاووس مقام دوم و عبدالوهاب فروزش نیز مقام سوم این رقابت‌ها را به دست آوردند که در نهایت به دلیل عملکرد خوب عثمان بازیار، وی در کنار بازیکنان دیگری از استان گلستان به اردوی تیم ملی دعوت شد.

دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس گفت: اردوی تیم ملی بوکس شطرنج در آبان ماه برگزار می شود و اعضای تیم ملی آذر ماه در مسابقات جهانی شرکت می کنند.

مشمول با اشاره به فعالیت ۱۲ مرد و یک زن ورزشکار در رشته بوکس شطرنج در گنبدکاووس گفت: ورزشکاران این رشته در کشور زیر نظر فدراسیون بوکس و در این شهرستان به دلیل مستقل نشدن، زیر نظر هیات شطرنج فعالیت دارند.

رشته ورزشی بوکس شطرنج در سال ۲۰۰۳ توسط ایپه رابینگ در کشور آلمان به ثبت قانونی رسید و در سال ۲۰۱۰ این رشته ترکیبی زیبا و جذاب توسط فریدون پویا در ایران شناخته شد که پس از مراحل قانونی، در سال ۲۰۱۳ از وزارت ورزش و جوانان مجوز فعالیت کسب کرد.

ورزشکاران رشته بوکس شطرنج هم اکنون به عنوان یک انجمن و زیر نظر فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند.

در رشته بوکس شطرنج، یک بازی کامل متشکل از شش راند دو دقیقه ای شطرنج و پنج راند سه دقیقه ای بوکس می باشد؛ بازی با یک دور شطرنج و بلافاصله با یک راند بوکس آغاز می‌شود و بعد از هر دور بازی بوکس و شطرنج یک دقیقه استراحت به بازیکنان داده می‌شود.

برچسب‌ها: , , , , ,
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
خلیل آزمون: بزرگان والیبال گنبد را جمع می کنم/ طاهر آزمون دبیر هیئت می شود

خلیل آزمون نامی بزرگ در ورزش ایران است، او نه تنها بازیکن تیم ملی والیبال بود و مربی بین المللی شد و با تیم گل گهر سیرجان به عنوان نائب قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کرد، پدر سردار آزمون فوتبالیست شهیر ایرانی است. حاج خلیل شب گذشته رئیس هیات والیبال …

اخبار
مسعود پیروزی در جمع ملی پوشان بدمینتون برای مسابقات بین المللی فجر قرار گرفت

اعضای تیم ملی بدمینتون آقایان کشور جهت حضور مقتدرانه در بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر با نام (فجر ایران) مشخص شدند. بازیکنان دعوت شده به تیم ملی آقایان عبارتند از :

اخبار
خلیل آزمون در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس هیئت والیبال وعده های خوبی داد

خلیل آزمون از پیشکسوتان والیبال گنبدکاووس و پدر سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در مراسمی به عنوان رییس جدید هیات والیبال این شهرستان معرفی شد. در این مراسم که شامگاه شنبه با حضور سردار آزمون، رییس هیات والیبال استان گلستان، فرماندار و برخی پیشکسوتان، مربیان و بازیکنان …