عثمان بازیار ورزشکار گنبدی به اردوی تیم ملی بوکس شطرنج دعوت شد

بوکس شطرنج گنبد
دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عثمان بازیار ورزشکار رشته بوکس شطرنج این شهرستان برای شرکت در مسابقات جهانی به اردوی تیم ملی دعوت شد.

ابوالفضل مشمول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم استان گلستان با ۱۰ عضو که چهار نفر آنان از گنبدکاووس بودند در روزهای هفتم و هشتم شهریور در رقابت‌های بوکس شطرنج انتخابی تیم ملی برای اعزام به مسابقات جهانی ترکیه به میزبانی البرز شرکت کرد.

وی افزود: عثمان بازیار و مصطفی رجبی ورزشکاران اعزامی از گنبدکاووس مقام دوم و عبدالوهاب فروزش نیز مقام سوم این رقابت‌ها را به دست آوردند که در نهایت به دلیل عملکرد خوب عثمان بازیار، وی در کنار بازیکنان دیگری از استان گلستان به اردوی تیم ملی دعوت شد.

دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس گفت: اردوی تیم ملی بوکس شطرنج در آبان ماه برگزار می شود و اعضای تیم ملی آذر ماه در مسابقات جهانی شرکت می کنند.

مشمول با اشاره به فعالیت ۱۲ مرد و یک زن ورزشکار در رشته بوکس شطرنج در گنبدکاووس گفت: ورزشکاران این رشته در کشور زیر نظر فدراسیون بوکس و در این شهرستان به دلیل مستقل نشدن، زیر نظر هیات شطرنج فعالیت دارند.

رشته ورزشی بوکس شطرنج در سال ۲۰۰۳ توسط ایپه رابینگ در کشور آلمان به ثبت قانونی رسید و در سال ۲۰۱۰ این رشته ترکیبی زیبا و جذاب توسط فریدون پویا در ایران شناخته شد که پس از مراحل قانونی، در سال ۲۰۱۳ از وزارت ورزش و جوانان مجوز فعالیت کسب کرد.

ورزشکاران رشته بوکس شطرنج هم اکنون به عنوان یک انجمن و زیر نظر فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند.

در رشته بوکس شطرنج، یک بازی کامل متشکل از شش راند دو دقیقه ای شطرنج و پنج راند سه دقیقه ای بوکس می باشد؛ بازی با یک دور شطرنج و بلافاصله با یک راند بوکس آغاز می‌شود و بعد از هر دور بازی بوکس و شطرنج یک دقیقه استراحت به بازیکنان داده می‌شود.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
جلیل قرنجیک بسکتبالیست با ویلچر گنبدی بهترین بازیکن تورنمنت ژاپن شد

دبیر هیات جانبازان و معلولان گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عبدالجلیل قرنجیک به عنوان بهترین بازیکن کلاس یک تورنمنت بسکتبال با ویلچر چهارجانبه میتسوبیشی ژاپن انتخاب شد. فرشید آشوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ این تورنمنت چهارجانبه از هفتم تا دهم شهریور با …

(عملکرد 1398)
نظرنژاد : ۱۲ مدال کشوری توسط دانش‌آموزان ورزشکار گنبدی کسب شد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس از کسب ۱۲مدال طلا، نقره و برنز توسط دانش‌آموزان ورزشکار این شهرستان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد. کمال‌الدین نظرنژاد امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر آموزش و پرورش تمرکز ویژه‌ای …

(عملکرد 1398)
چینیان پور : دوچرخه سواران گنبدی دو مدال در مسابقات کشوری کسب کردند

رییس هیات دوچرخه سواری گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: نفرات اعزامی از این شهرستان به همراه تیم استان گلستان به مسابقات دوچرخه سواری المپیاد استعدادهای برتر کشور، موفق به کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز و عنوان‌های چهارمی و پنجمی شدند. بابک چینیان پور روز پنجشنبه در …