دو بازیکن گنبدی به اردوی تیم ملی فوتوالی جهت اعزام به برزیل دعوت شدند

فوتوالی گنبد
رییس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی گلستان گفت: ۳ ورزشکار این استان با حضور در نخستین اردوی تیم ملی فوتوالی بزرگسالان، برای اعزام به مسابقات جام جهانی برزیل آماده می شوند.

رضا محمد خانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: فرشاد پور فرزاد، وحید ایمری و محمود شادان، بازیکنان گلستانی حاضر در این اردو هستند که در کنار هفت ملی پوش دیگر دعوت شده زیر نظر محمد تطهیری مقدم سرمربی و دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی تمرین می کنند.


این اردو از ۱۸ اسفند در اردکان یزد آغاز شده و تا بیست و چهارم اسفند ماه ادامه دارد.
مسابقات جام جهانی فوتوالی اردیبهشت سال آینده در برزیل برگزار می شود.
بگفته وی گلستان یکی از قطب های فوتوالی کشور است و همواره در تیم ملی رده های سنی گوناگون این رشته نماینده دارد.
فوتوالی از ادغام ۲ رشته والیبال و فوتبال ساحلی ایجاد شده که در یک زمینی به ابعاد ۹ در ۱۸ متر با یک تور به ارتفاع ۲ متر و ۲۰ سانتیمتر با حضور ۲ بازیکن در هر تیم برگزار می‌شود.
بازیکنان باید توپ را با استفاده از ضربات پا، سر و سینه و بدون استفاده از دست به زمین حریف ارسال کنند.
انجمن فوتوالی ایران در سال ۱۳۹۰ تشکیل و زیر نظر هیات ورزش‌های روستایی عشایری و بازی های بومی محلی فعالیت دارد و تیم ملی فوتوالی ایران در دوره گذشته بعد از تایلند، نایب ‌قهرمان آسیا شد.
براساس آمارهای رسمی، حدود نیمی از جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری گلستان را روستاییان تشکیل می دهند.

گنبداسپورت : لازم به ذکر است که وحید ایمری و فرشاد پور فرزاد به نمایندگی از جامعه ورزش گنبد و محمود شادان از شهرستان آق قلا در این اردو شرکت خواهد کرد.

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
خلیل آزمون: بزرگان والیبال گنبد را جمع می کنم/ طاهر آزمون دبیر هیئت می شود

خلیل آزمون نامی بزرگ در ورزش ایران است، او نه تنها بازیکن تیم ملی والیبال بود و مربی بین المللی شد و با تیم گل گهر سیرجان به عنوان نائب قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کرد، پدر سردار آزمون فوتبالیست شهیر ایرانی است. حاج خلیل شب گذشته رئیس هیات والیبال …

اخبار
مسعود پیروزی در جمع ملی پوشان بدمینتون برای مسابقات بین المللی فجر قرار گرفت

اعضای تیم ملی بدمینتون آقایان کشور جهت حضور مقتدرانه در بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر با نام (فجر ایران) مشخص شدند. بازیکنان دعوت شده به تیم ملی آقایان عبارتند از :

اخبار
خلیل آزمون در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس هیئت والیبال وعده های خوبی داد

خلیل آزمون از پیشکسوتان والیبال گنبدکاووس و پدر سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در مراسمی به عنوان رییس جدید هیات والیبال این شهرستان معرفی شد. در این مراسم که شامگاه شنبه با حضور سردار آزمون، رییس هیات والیبال استان گلستان، فرماندار و برخی پیشکسوتان، مربیان و بازیکنان …