زهرا دانایی ملی پوش گنبدی برای قهرمانی آسیا آماده می شود

زهرا دانایی
ملی پوش مدال آور و با سابقه گلستانی در اولین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی والیبال نشسته زنان جانباز‌ و معلول برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا آماده می شود.

دبیر هیات ورزش های جانبازان و معلولین گلستان روز چهارشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این اردو از ۱۲ اسفند در مشهد آغاز شده و زهرا دانای طوس تنها گلستانی دعوت شده به اردو در کنار دیگر ملی پوشان تا ۲۶ اسفند برای قرار گرفتن در فهرست نهایی تیم ملی اعزامی به این رقابت تمرین خواهد کرد.


علیرضا خراسانی روز چهارشنبه اظهار داشت: رقابت های والیبال نشسته قهرمانی آسیا تابستان سال آینده در تایلند برگزار خواهد شد.
در مسابقات قهرمانی جهان هلند که تیرماه امسال برای کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو انجام شد، تیم زنان ایران از کسب سهمیه بازماند.
هادی رضایی مدیر تیم‌های ملی مردان و زنان والیبال نشسته چند روز قبل گفته بود: بعید می‌دانم زنان ایران در این دوره با وجود تیم چین بتوانند سهمیه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کنند.
زهرا دانای طوس از باتجربه های تیم ملی والیبال نشسته زنان محسوب می شود و یک مدال نقره پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی و طلای پاراآسیایی جاکارتا را در کارنامه دارد.
این ملی پوش گنبدی نخستین زن در تاریخ ورزش گلستان بود که حضور در مسابقات المپیک و پارالمپیک را تجربه کرد.
این بانوی ملی پوش در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به همراه تیم ملی والیبال نشسته زنان ایران به مقام پنجم دست یافت.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
جلیل قرنجیک بسکتبالیست با ویلچر گنبدی بهترین بازیکن تورنمنت ژاپن شد

دبیر هیات جانبازان و معلولان گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عبدالجلیل قرنجیک به عنوان بهترین بازیکن کلاس یک تورنمنت بسکتبال با ویلچر چهارجانبه میتسوبیشی ژاپن انتخاب شد. فرشید آشوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ این تورنمنت چهارجانبه از هفتم تا دهم شهریور با …

(عملکرد 1398)
نظرنژاد : ۱۲ مدال کشوری توسط دانش‌آموزان ورزشکار گنبدی کسب شد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس از کسب ۱۲مدال طلا، نقره و برنز توسط دانش‌آموزان ورزشکار این شهرستان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد. کمال‌الدین نظرنژاد امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر آموزش و پرورش تمرکز ویژه‌ای …

(عملکرد 1398)
عثمان بازیار ورزشکار گنبدی به اردوی تیم ملی بوکس شطرنج دعوت شد

دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عثمان بازیار ورزشکار رشته بوکس شطرنج این شهرستان برای شرکت در مسابقات جهانی به اردوی تیم ملی دعوت شد. ابوالفضل مشمول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم استان گلستان با ۱۰ عضو که چهار نفر …