حلیم‌بردی انجم‌روز: بعلت نداشتن زمین تمرین از گنبد به گرگان می رویم

حلیم بردی انجم روز
معرفی چهره‌های نامی در رشته‌های مختلف ورزشی موضوعی است که امروز در تیم‌های ملی مختلف از جمله فوتبال، والیبال، کاراته، کبدی، ژیمناستیک، بدمینتون، بسکتبال و …. به وضوح مشهود است اما نکته‌ای که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته است درخشش ورزشکاران معلول گنبدکاووس در مسابقات بین‌المللی و افتخارآفرینی برای ایران اسلامی است به شکلی که در سال جاری و در مسابقات پاراآسیایی از چهار مدال کسب شده گلستانی‌های کاروان کشورمان سه مدال خوش رنگ آن متعلق به ورزشکاران گنبدی بوده است.

قهرمان فوتبال هفت نفره معلولان کشور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به مشکلات عدیده ورزشکاران معلول در گنبدکاووس، افزود: متاسفانه ما که در سطح کشور یکی از بهترین تیم‌ها محسوب می‌شویم در تهیه توپ و لباس ورزشی نیز مشکل داریم.

حلیم‌بردی انجم‌روز با بیان اینکه ما را برای شرکت در مسابقات کشوری از گرگان تا شیراز با مینی‌بوسی بردند که آب از سقف آن چکه می‌کرد، خاطرنشان کرد: واقعا نمی‌دانیم عزمی برای حمایت از ورزشکاران معلول وجود دارد یا فقط این حمایت‌ها یک شعار است.

وی با تاکید بر اینکه نداشتن زمین تمرین برای ما به یک معضل بزرگ در گنبدکاووس تبدیل شده است، اضافه کرد: متاسفانه برای انجام تمرین استاندارد باید به شهر گرگان برویم و متحمل هزینه‌های ایاب و ذهاب بسیاری شویم که تامین آن از عهده ورزشکاران جوان و فاقد درآمد معلول خارج است.

قهرمان فوتبال هفت نفره معلولان کشور با تقدیر از حمایت‌های حداقلی اداره بهزیستی گنبدکاووس، تاکید کرد: ما با تمام وجود علاوه بر اینکه با ورزش کردن خود را از آسیب‌های اجتماعی دور کرده و برای جوانان معلول دیگر انگیزه ایجاد می‌کنیم بارها برای شهر و استان خود افتخار کسب کرده‌ایم اما متاسفانه هیچ‌کس به این موارد توجهی نمی‌کند.

انجم‌روز با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم معلولان را از آسیب‌های اجتماعی، افسردگی و بیماری‌های مزمن نجات دهیم باید ورزش را در این قشر توسعه دهیم، ادامه داد: هزینه‌هایی که ما برای توسعه ورزش معلولان مطالبه می‌کنیم شاید یک هزارم هزینه‌های تیم‌های ورزشی دیگری نیست که در سطح شهر و استان مورد حمایت مسوولان قرار دارند.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
جلیل قرنجیک بسکتبالیست با ویلچر گنبدی بهترین بازیکن تورنمنت ژاپن شد

دبیر هیات جانبازان و معلولان گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عبدالجلیل قرنجیک به عنوان بهترین بازیکن کلاس یک تورنمنت بسکتبال با ویلچر چهارجانبه میتسوبیشی ژاپن انتخاب شد. فرشید آشوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ این تورنمنت چهارجانبه از هفتم تا دهم شهریور با …

(عملکرد 1398)
نظرنژاد : ۱۲ مدال کشوری توسط دانش‌آموزان ورزشکار گنبدی کسب شد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس از کسب ۱۲مدال طلا، نقره و برنز توسط دانش‌آموزان ورزشکار این شهرستان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد. کمال‌الدین نظرنژاد امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر آموزش و پرورش تمرکز ویژه‌ای …

(عملکرد 1398)
عثمان بازیار ورزشکار گنبدی به اردوی تیم ملی بوکس شطرنج دعوت شد

دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عثمان بازیار ورزشکار رشته بوکس شطرنج این شهرستان برای شرکت در مسابقات جهانی به اردوی تیم ملی دعوت شد. ابوالفضل مشمول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم استان گلستان با ۱۰ عضو که چهار نفر …