یوسفی: گنبد از مجموع ۳۷۰ هزار نفر جمعیت تنها ۶ هزار نفر سازمان‌یافته ورزشی دارد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه سه تیم ورزشی این شهرستان در لیگ‌های برتر حضور دارند، گفت: ۱۵ ورزشکار گنبدی در سال جاری به تیم‌های ملی رشته‌های مختلف دعوت شده‌اند.

حجت‌الله یوسفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه بنده اداره ورزش و جوانان را خانه اصحاب رسانه و مطبوعات می‌دانم، اظهار کرد: من معتقدم همواره باید به دنبال تعامل و همکاری با رسانه‌ها به عنوان حامی همیشگی ورزش باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۴ هیئت ورزشی در سطح شهرستان گنبدکاووس تشکیل شده است، افزود: در این میان ۳۵ هیئت ورزشی به صورت فعال مشغول به فعالیت تخصصی و حرفه‌ای هستند و ۹ هیئت نیز به صورت نیمه‌فعال و غیرفعال هستند که باید آنها را نیز فعال کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه روند فعال‌سازی این ۹ هیئت ورزشی را در همین مدت کوتاه حضور خود آغاز کرده‌ام، خاطرنشان کرد: به طور مثال با رایزنی‌های صورت گرفته با مرکز استان و نشست صمیمی با ورزشکاران رشته هاکی در صدد هستیم به زودی هیئت هاکی را در شهرستان و به عنوان مرکز پایلوت استعدادیابی این رشته در استان گلستان فعال کنیم.

یوسفی از حضور ۱۵ ورزشکار گنبدی در اردوهای تیم ملی رشته‌های مختلف در ۶ ماه ابتدایی سال جاری خبر داد و گفت: برای نخستین بار در مسابقات پاراآسیایی سه نفر از شهرستان گنبدکاووس به مسابقات اعزام شدند که هر سه نفر نیز با مدال به خانه بازگشته و موجب افتخار ایران اسلامی شدند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سه تیم گنبدی در لیگ‌های برتر والیبال، والیبال نشسته و سپک تاکرا مشغول به بازی هستند، ادامه داد: از امسال و بعد از حدود ۱۲ سال تیم بسکتبال گنبدکاووس در لیگ دسته دو کشور حاضر شده که قطعا با افتخارآفرینی در سال‌های آتی به لیگ‌های بالاتر نیز صعود خواهد کرد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه تا به امروز تعداد ۶ هزار و ۲۵۸ ورزشکار سازمان یافته در رشته‌های مختلف ورزشی شهرستان گنبدکاووس مشغول به فعالیت هستند، گفت: از این تعداد بالغ بر ۴ هزار ۹۷ نفر آقا و بیش از ۲ هزار و ۱۶۱ نفر نیز بانو هستند.

یوسفی با انتقاد از عدم حضور جوانان و مردم گنبدکاووس در فعالیت‌های ورزشی سازمان یافته و تخصصی، تصریح کرد: البته مدیران و مسوولان ورزش نیز باید شرایط حضور مردم و به ویژه خانواده‌ها در حوزه ورزش از ورزش‌های همگانی گرفته تا ورزش‌های قهرمانی فراهم کرده و این‌گونه نباشد که در شهرستان بزرگ و قهرمان‌پروری چون گنبدکاووس از مجموع ۳۷۰ هزار نفر جمعیت تنها ۶ هزار نفر به صورت سازمان‌یافته ورزش کنند.

وی با اشاره به اینکه براساس دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان مبنی بر بیمه اجباری استفاده‌کنندگان از سالن‌های تخصصی ورزشی، اضافه کرد: قطعا با تلاش همکارانم در اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس تا پایان سال با ساماندهی هیئت‌ها و شناسایی ورزشکاران عزیز آمار ورزشکاران سازمان یافته را ارتقا خواهیم بخشید.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
جلیل قرنجیک بسکتبالیست با ویلچر گنبدی بهترین بازیکن تورنمنت ژاپن شد

دبیر هیات جانبازان و معلولان گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عبدالجلیل قرنجیک به عنوان بهترین بازیکن کلاس یک تورنمنت بسکتبال با ویلچر چهارجانبه میتسوبیشی ژاپن انتخاب شد. فرشید آشوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ این تورنمنت چهارجانبه از هفتم تا دهم شهریور با …

(عملکرد 1398)
نظرنژاد : ۱۲ مدال کشوری توسط دانش‌آموزان ورزشکار گنبدی کسب شد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس از کسب ۱۲مدال طلا، نقره و برنز توسط دانش‌آموزان ورزشکار این شهرستان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد. کمال‌الدین نظرنژاد امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر آموزش و پرورش تمرکز ویژه‌ای …

(عملکرد 1398)
عثمان بازیار ورزشکار گنبدی به اردوی تیم ملی بوکس شطرنج دعوت شد

دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عثمان بازیار ورزشکار رشته بوکس شطرنج این شهرستان برای شرکت در مسابقات جهانی به اردوی تیم ملی دعوت شد. ابوالفضل مشمول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم استان گلستان با ۱۰ عضو که چهار نفر …