گنبدی‌ها بر بام آسیا باز هم پرچم پرافتخار کشورمان را در ورزش به اهتزاز درآوردند

بار دیگر قهرمانان سرزمین گنبدکاووس با درخشش خود در میادین بین‌المللی پرچم پرافتخار کشورمان را بر بام آسیا به اهتزاز درآوردند.

گنبدکاووس، سرزمین بزرگ مردان و شیرزنان جرجان سال‌هاست عزت و اقتخار را بر تارک پیشانی خود حک کرده و بی‌درنگ با شتاب مسیر حرکت به سوی قله‌های سربلندی و سرافرازی را می‌پیماید و در این مسیر دستان نهال‌های نوپای شرق استان گلستان را نیز برای رسیدن به توسعه و پیشرفت همچون طلایه‌داری عزیز و مقتدر گرفته و با خود می‌برد.

گنبدکاووس به مدد انقلاب اسلامی و توجه ویژه نظام به مردمان شریف، مومن و ولایتمدار این خطه هر روز مسیر توسعه را بیش از رو گذشته پیمود و با وجود برخی تنگ‌نظری‌ها و کج‌اندیشی‌ها در نگاه مرکزنشینان استان مازندران در گذشته و گلستان در امروز، دست بر کمر همت و اراده جوانان خود زد و مردانه ایستاد تا امروز سینه را سپر کرده و در شاخص‌ها و مولفه‌های بسیاری در استان و شمال کشور سرآمد باشد.

جوانان پرافتخار سرزمین جرجان با توکل بر خدا، تلاش و همتی وصف‌ناپذیر و در سایه وحدت و برادری شیعه و سنی در عرصه‌های مختلف صنعت، تجارت، آموزش، علم، هنر، ادبیات و اقتصاد، فرهنگ و البته ورزش گام به گام سکوهای پیروزی و نصرت را تصاحب کرده و در صدر نام‌های افتخارآفرینان ایران اسلامی ایستاده‌اند.

حوزه ورزش اما در گنبدکاووس حکایت ویژه‌ای دارد و بی‌تردید مهم‌ترین عرصه افتخارآفرینی مردمان این سرزمین است، از فوتبال و نام «سردار آزمون» و «عظیم گوگ» و «احمد خرمالی» گرفته تا والیبال و «فرهاد قائمی»، «ادریس دانشور» و «رحمان داوودی» در کنار قهرمانان کبدی، تکواندو، ژیمناستیک، بدمینتون، بوکس، فوتوالی، سپک تاکرا، دو و میدانی، پارکور و … همه و همه موید رشادت‌های بانوان و آقایان افتخارآفرین جرجان زمین برای اهتزار پرچم پرافتخار ایران اسلامی در میادین مختلف بین‌المللی است.

ورزش جانبازان و معلولین نیز یکی از بخش‌هایی است که بدون تردید در ورزش گنبدکاووس در سیاهه افتخارآفرینی‌ها همواره در صدر لیست قرار داشته و با نگاهی منصفانه همواره در طی سالهای متعدد سه دهه اخیر در دنیا نام و آوازه ایران و ایرانی را بلندهمتانه و دلاورانه بر سر زبان‌ها انداخته است.

قهرمانان سالهای دور والیبال نشسته گنبدکاووس و قهرمانی‌های متعدد پارالمپیک تنها بخشی از این افتخارات متعددی است که تنها پاداش یکی از این افتخارات بوسه رهبر معظم انقلاب بر پیشانی «فرشید عاشوری» است.

حال در روزهای اخیر و در جریان مسابقات پاراآسیایی جاکارتای اندونزی بار دیگر سه قهرمان گنبدی با سربلندی و عزت خوش‌رنگ‌ترین مدال‌ها مسابقات را برای ایران عزیز به ارمغان آورده و با روسفیدی و عزت به سرزمین جرجان بازگشتند.

بانوی همیشه سربلند گنبدکاووس «زهرا دانایی طوس» با افتخارآفرینی مجدد و کسب مدال ارزشمند نقره این مسابقات بار دیگر نشان داد بانوان ایران اسلامی با حفظ همه ارزش‌ها و اعتقادات خود می‌توانند پشت همه سختی‌ها و موانع را برای پیروزی بر خاک زده و سربلندتر از همه بانوان عالم هم در مسابقه با حریف و هم در مبارزه با هجمه‌های فرهنگی پیروز شوند.

«محمد نعمتی» و «عبدالجلیل قرنجیک» نیز در رشته‌های والیبال نشسته و بسکتبال با ویلچر به زیبایی هرچه تمام‌تر بر بام آسیا ایستادند و به همراه تیم‌های ملی ایران در این رشته‌ها مدال خوش رنگ و بی‌نظیر طلای این مسابقات را برای کشورمان به ارمغان آورده و سرود مقدس کشورمان را در سالن مسابقات طنین‌انداز کردند.

این عزیزان روز سه سنبه گذشته ۲۴ مهرماه با استقبال مسوولان ارشد شهرستان وارد گنبدکاووس شده و مورد مهر و محبت مردمان و مسوولان قرار گرفتند.

 

یادداشت: عادله قربانی
منبع : خبرگزاری فارس

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
چینیان پور : سه دوچرخه‌سوار گنبدی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند

رییس هیات دوچرخه سواری گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: با نظر فدراسیون دوچرخه‌سواری محمدحسین نوروزی، علی شیری و هلیا اکبری سه دوچرخه‌سوار برتر این شهرستان به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند. بابک چینیان‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تیم دوچرخه‌سواران استان گلستان با …

اخبار
یوسفی : ساخت خانه والیبال گنبد به بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسید

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس سرانه فضای ورزشی این شهرستان را ۳۳ سانتی‌متر مربع اعلام کرد و گفت: با افزایش فضاهای ورزشی باید تلاش شود این سرانه به میانگین کشوری (یک متر) برسد. یوسفی اظهار داشت: بیش از ۹۵ هزار متر مربع فضای روباز و نزدیک به ۲۰ هزار …

اخبار
جواد آجودانی : در گنبد برای رشته سپک‌تاکرا متاسفانه سالن اختصاصی وجود ندارد

جواد آجودانی رییس هیات انجمن‌های ورزشی گنبدکاووس با اشاره به وجود بیش از ۶۰ ورزشکار فعال در رشته سپک‌تاکرا در قالب سه تیم بزرگسالان، جوانان و نوجوانان مردان و زنان در این شهرستان گفت: تیم جوانان و بزرگسالان مردان این رشته عنوان نایب قهرمانی کشور را از آن خود کردند …