سردار آزمون در جام جهانی روسیه فدای برنامه تدافعی تیم ملی ایران شد

اخبار
سردار آزمون (ملی پوش گنبدی فوتبال ایران)

اینکه سردار آزمون را یکی از بهترین گلزن های تاریخ فوتبال ایران معرفی کنیم اشتباه نکردیم نه تنها آمار و ارقام چهارساله این بازیکن در تیم ملی که ۲۳ گل در ۳۳ مسابقه آن هم تا سن ۲۳ سالگی و معرفی شدن به عنوان گران‌قیمت ترین بازیکن ایران تا قبل از شروع جام جهانی و همچنین جایگاه بالای محبوبیت وی در نزد هواداران فوتبال ایران موارد مستندی است که کسی نمی تواند آنها را انکار کند.

به گزارش سایت گنبداسپورت، هر چند دیدگاه شایسته سالاری کارلوس کی روش سرمربی با تجربه تیم ملی ایران را یکی از دلایل اصلی حضور سردار آزمون به عنوان بازیکن ثابت خط حمله ایران در چهار سال گذشته بتوان عنوان کرد اما برنامه تدافعی کارلوس کی روش در سه مسابقه ایران مقابل تیم های مراکش ، اسپانیا و پرتغال و وظایف اختصاصی کی روش به سردار در امر دفاعی باعث شد تا این بازیکن نتواند مثل همیشه آزادانه در کار تهاجمی تیم شرکت کند.

در مسابقه ایران مقابل مراکش استرس دفاع در نیمه اول به حدی بود که نه تنها سردار آزمون بلکه اکثر بازیکنان با تجربه تر ایران را به مرحله‌ی به هم ریخته‌گی رسانده بود اما در نیمه دوم زمانی که هجوم بی امان مراکشی ها فروکش کرد تک فرصت های پیش آمده برای ایران یکی پس از دیگری از دست رفت که یکی از آنها موقعیت تک به تک سردار آزمون با دروازبان حریف بود که سردار با طی کردن مسافتی در حدود ۳۰ متر فرصت گل زدن را برای خود به وجود آورد اما تاثیرات استرس بازی اول جام جهانی و جو سنگین مسابقه برای این جوان ۲۳ ساله آن توان شوت کردن عادی و به ثمر رساندن گل را در این فرصت از وی گرفته بود.

اما در مسابقه ایران با اسپانیا شاگردان کارلوس کی روش متفاوت ترین حالت ممکن یک تیم دفاعی فوتبال را قطعا به خواست سرمربی تیم به نمایش گذاشتند جایی که سردار آزمون تک مهاجم نوک حمله ایران در نیم دایره محوطه جریمه تیم ایران در حدود ۷۰ دقیقه فقط مشغول دفاع بود و اگر در مورد عملکرد این مهاجم گلزن در مقابل اسپانیا بخواهیم نظر دهیم عملکرد این بازیکن در کار دفاعی را باید بررسی کرد. هر چند نوع فوتبال سردار آزمون از نظر کارشناسان فوتبال دنیا با لیونل مسی آرژانتینی مقایسه می شود باید این را در نظر گرفت که تخصص این دو بازیکن کار هجومی می باشد اما با این وجود سردار آزمون در حد و اندازه های خود در کار گروهی برای دفاع از دروازه ایران نمره قبولی می توانیم به این بازیکن بدهیم.

در فینال گروه مرگ جام جهانی روسیه یعنی بین تیم های ایران و پرتغال که هر دو تیم برای صعود و حتی صدرنشینی می جنگیدند باز هم سردار آزمون حداقل ۵۰ درصد زمان بازی اش را برای یارگیری بازیکن شماره ۱۴ تیم پرتغال بنام ویلیام قرار داد که برنامه مهار این بازیکن توپ پخش کن و بازی ساز تیم پرتغال توسط سرمربی به سردار آزمون محول شده بود که در پایان مسابقه سرمربی تیم پرتغال اعتراف کرد که بازیکن بازی ساز تیم‌اش به خاطر شماره ۲۰ تیم ایران از جریان بازی خارج شده بود. در این بازی سردار آزمون نه تنها در انجام وظیفه دفاعی خود نمره کامل می توان برایش در نظر گرفت بلکه در خط حمله چندین موقعیت هجومی را برای هم تیمی هایش ایجاد کرد و حتی تنها پنالتی ایران که منجر به گل تساوی شد را همین بازیکن برای ایران کسب کرد.

عملکرد سردار آزمون در مجموع سه مسابقه ایران نشان داد که این بازیکن مثل یک سرباز در خدمت اجرای تفکرات دفاعی سرمربی ایران بود و تمام توان خود را برای کار دفاعی وقف تیم ملی کشورش کرد تا یکی از فدا شده های تیم ایران برای موفقیت نام ایران باشد.

 

نگارنده : احمد فضلی

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
جلیل قرنجیک بسکتبالیست با ویلچر گنبدی بهترین بازیکن تورنمنت ژاپن شد

دبیر هیات جانبازان و معلولان گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عبدالجلیل قرنجیک به عنوان بهترین بازیکن کلاس یک تورنمنت بسکتبال با ویلچر چهارجانبه میتسوبیشی ژاپن انتخاب شد. فرشید آشوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ این تورنمنت چهارجانبه از هفتم تا دهم شهریور با …

(عملکرد 1398)
نظرنژاد : ۱۲ مدال کشوری توسط دانش‌آموزان ورزشکار گنبدی کسب شد

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس از کسب ۱۲مدال طلا، نقره و برنز توسط دانش‌آموزان ورزشکار این شهرستان در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد. کمال‌الدین نظرنژاد امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر آموزش و پرورش تمرکز ویژه‌ای …

(عملکرد 1398)
عثمان بازیار ورزشکار گنبدی به اردوی تیم ملی بوکس شطرنج دعوت شد

دبیر هیات شطرنج گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: عثمان بازیار ورزشکار رشته بوکس شطرنج این شهرستان برای شرکت در مسابقات جهانی به اردوی تیم ملی دعوت شد. ابوالفضل مشمول روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم استان گلستان با ۱۰ عضو که چهار نفر …