متاسفانه در شب های جام رمضان امسال گنبد، آقای اخلاق بازی را باخت

رقابت های ورزشی پیام آور خوبی ها و بهانه ای برای دوستی هاست اما متاسفانه این شب ها در ورزش گنبد مخصوصاً بسکتبال و فوتسال که جام رمضان پرمخاطبی به نسبت سایر رشته های ورزشی داشت در آخرین مراحل مسابقات شاهد اتفاقاتی بود که قلم از نگارش آن صحنه ها خجالت می کشد.

به گزارش سایت گنبداسپورت، هر چند تدابیری برای جلوگیری از وقوع اتفاقات غیر اخلاقی در ورزش همچون حضور نیروی انتظامی در سالن ورزشی و انتخاب داور مناسب با توجه به شرایط مسابقه بتواند پوشش لازم را بدهد اما داشتن اخلاق ورزشی حلقه ی گم شده ای است که باید در مکتب های آموزشی ورزش بجوییم.

اخلاق حلقه گمشده ورزش این روزها در سالن های ورزشی گنبد بد جور می بازد و اینگونه رونمایی می شود از نتیجه مکتب هایی که در سرفصل های آموزشی خود، اخلاق را گم کرده یا آخرین اولویت شده است. اخلاق و احترام ورزشی را در رشته های رزمی بجویید که در آن ارتباط استاد و شاگرد یکی از زیباترین صحنه های اخلاق ورزشی را به نمایش می گذارند.

مربیان آموزش رشته های ورزشی در گنبد باید اولویت اول در ورزش را اخلاق در نظر بگیرند و با توجه به اینکه آنها الگوی اول شاگردانشان هستند پس لازم است در رفتارها و گفتارهای خود بیشتر دقت کنند تا شاهد صحنه های غیر اخلاقی در میادین ورزشی مخصوصا در برخورد با داوران ورزشی نباشیم.

 

نگارنده : احمد فضلی

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
خلیل آزمون: بزرگان والیبال گنبد را جمع می کنم/ طاهر آزمون دبیر هیئت می شود

خلیل آزمون نامی بزرگ در ورزش ایران است، او نه تنها بازیکن تیم ملی والیبال بود و مربی بین المللی شد و با تیم گل گهر سیرجان به عنوان نائب قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کرد، پدر سردار آزمون فوتبالیست شهیر ایرانی است. حاج خلیل شب گذشته رئیس هیات والیبال …

اخبار
مسعود پیروزی در جمع ملی پوشان بدمینتون برای مسابقات بین المللی فجر قرار گرفت

اعضای تیم ملی بدمینتون آقایان کشور جهت حضور مقتدرانه در بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر با نام (فجر ایران) مشخص شدند. بازیکنان دعوت شده به تیم ملی آقایان عبارتند از :

اخبار
خلیل آزمون در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس هیئت والیبال وعده های خوبی داد

خلیل آزمون از پیشکسوتان والیبال گنبدکاووس و پدر سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در مراسمی به عنوان رییس جدید هیات والیبال این شهرستان معرفی شد. در این مراسم که شامگاه شنبه با حضور سردار آزمون، رییس هیات والیبال استان گلستان، فرماندار و برخی پیشکسوتان، مربیان و بازیکنان …