محمدعلی رحیمیان : هیچ هیئت ورزشی در گنبدکاووس تقویم اجرایی ندارد

اخبار
محمدعلی رحیمیان

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به فقدان نگاه علمی در ورزش این شهرستان در طی سال‌های گذشته، گفت: متاسفانه عمر قهرمانی در ورزش گنبدکاووس بسیار کوتاه است.

رحیمیان با اشاره اینکه ورزش در گنبدکاووس نیازمند بازسازی کلی در حوزه ساختار و حرکت با ضابطه است، اظهار کرد: متاسفانه در گنبدکاووس هیچ رشته‌ای به صورت اصولی و از روی برنامه ساختاری کار خود را به پیش نمی‌برد.

وی با بیان اینکه در موفقیت گنبدکاووس در برخی رشته‌های ورزشی به علت حضور تک ستاره‌هایی است که آنها هم به صورت شخصی و خارج از تیم‌ها و برنامه‌های ورزش شهرستان رشد کرده‌اند، افزود: متاسفانه هیچ‌کدام از هیئت‌های ورزشی ما امروز تقویم ورزشی سالانه و برنامه راهبردی و حتی اجرایی برای خود تدوین نکرده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با انتقاد از رویه غیرعلمی ورزش گنبدکاووس در طی سال‌های گذشته، خاطرنشان کرد: سوال اساسی ما این است که چرا در دوره مدیریتی ۲۴ ساله گذشته حتی یک کلاس علمی برای ورزش شهرستان برگزار نشده تا مردم، ورزشکاران و مربیان در حوزه ورزش با نگاه علمی بیشتر آشنا شوند؟

رحیمیان با اشاره به ضعف اساسی در حوزه آگاه‌سازی عمومی در ورزش گنبدکاووس، ادامه داد: برنامه ما در دوره جدید مدیریتی برگزاری دوره‌های علمی برای همه گروه‌ها به صورت ماهانه و یا حداقل به صورت فصلی است.

وی با بیان اینکه عمر قهرمانی در ورزش شهرستان گنبدکاووس کوتاه و بسیار شکننده است، تصریح کرد: به دلیل ضعف در حوزه نخبه‌پروری و کشف استعدادها در سنین مناسب و از سویی دیگر فقدان کار علمی قهرمانان گنبدکاووس در رشته‌های مختلف عمر کوتاهی را با قهرمانی سپری می‌کنند و به سرعت یا مصدوم شده و یا با افت شدیدی روبه‌رو می‌شوند و نهایتا از ورزش فاصله می‌گیرند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس اعزام ورزشکاران به مسابقات استانی و کشوری را از وظایف هیئت‌های ورزشی دانست و گفت: اداره ورزش و جوانان تنها هماهنگ کننده و در برخی موارد حمایت کننده است و وظیفه‌ای برای اعزام ورزشکاران به مسابقات ندارد هرچند که در بسیاری از موارد عملا به هیئت‌های ورزشی در این حوزه کمک کرده و می‌کند.

رحیمیان با تاکید بر اینکه در انتصاب مسوولان هیئت‌های ورزشی شایسته سالاری مهم‌ترین عنصر در تصمیم‌گیری بوده است، گفت: از شما رسانه‌ها می‌خواهم که بروید در چند رشته‌ای که در سه ماه گذشته از مسوولیت بنده مسوولان هیئت‌های ورزشی آنان تغییر کرده است میزان تغییرات مثبت در وضعیت آن رشته ورزشی و رضایت ورزشکاران را بررسی و به مردم گزارش کنید.

وی رسانه‌ها و مطبوعات را یار دوازدهم ورزش در شهرستان گنبدکاووس دانست و افزود: ما به اهمیت رسانه و نقش موثر آن در پیشبرد اهداف متعالی آن یقین و اعتماد داریم و می‌دانیم که تعامل سازنده حوزه ورزش با رسانه‌ها می‌تواند با سرعت بسیار بیشتری ما را به سمت اهدافمان حرکت دهد.

 

منبع : خبرگزاری فارس

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(عملکرد 1398)
خانم های گلستانی قهرمان رقابت های کشوری کاراته به میزبانی گنبد شدند

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس در شرق استان گلستان گفت: تیم گلستان با کسب ۳۴ مدال طلا، ۱۵ نقره و ۱۸ برنز موفق به کسب عنوان قهرمانی هجدهمین دوره رقابت های کاراته کشور سبک “گوجوکای کن بوکان” در بخش بانوان شد. حجت الله یوسفی روز جمعه در گفت و …

اخبار
فرهاد قائمی قول کمک والیبالی خود به مدارس شهرستان گنبد را اعلام کرد

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس درشرق استان گلستان از اعلام آمادگی فرهاد قائمی بازیکن گنبدی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی برای کمک به توسعه و آموزش رشته والیبال در مدارس این شهرستان خبر داد. کمال الدین نظرنژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که امروز …

اخبار
جمال واحدی : برای تیمداری در لیگ ۹۸ کار سختی برای جذب بازیکنان جدید داریم

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری گنبدکاووس گفت: بسیاری از بازیکنان فصل قبل تیم والیبال لیگ برتری شهرداری گنبدکاووس راهی تیم‌های دیگر شدند و به همین دلیل کار سختی برای جذب بازیکنان جدید داریم. جمال واحدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: تاکنون با چند …