محمود رحیمیان : حضور “ست‌کوییچ” در گنبد نقطه عطف والیبال گلستان است

محمود رحیمیانرئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه «ست‌کوییچ» از جمله بزگترین مربیان والیبال دنیاست، گفت: حضور «ست‌کوییچ» مربی سابق تیم ملی در گنبدکاووس نقطه عطف والیبال گلستان است.

محمود رحیمیان با اشاره به اینکه این روزها والیبال شهرستان گنبدکاووس پس از حواشی و برخی ناکامی‌ها در عرصه رقابت‌های لیگ برتر با خبرهای خوبی رو به رو شده است، اظهار کرد: حضور «ست‌کوییچ» به عنوان یکی از شاخص‌ترین مربیان جهان در گنبدکاووس برای استعدادیابی می‌تواند نقطه عطفی در والیبال گنبدکاووس باشد.

وی با بیان اینکه امروز کمتر تیم و شهری به موضوع استعدادیابی و تقویت رده‌های پایه توجه می‌کند، افزود: امروز عموم تیم‌های حاضر در لیگ برتر کشور ما اصطلاحا حاضری خوری می‌کنند و حاصل سال‌ها تلاش و زحمات مربیان سازنده شهرستانی را با پول و تمکن مالی باشگاه‌ها به طرف خود جلب می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه همه قبول داریم استعدادیابی یک هنر و تخصص ویژه است، خاطرنشان کرد: اما باید بر این نکته تاکید کنیم که این همه کار نیست و در کنار استعدادیابی و آموزش‌های متعدد در این حوزه باید به پرورش استعدادها و مسیری برای رشد آنها نیز توجه کنیم.

رحیمیان استعدادیابی را یک مفهوم عام و بزرگ دانست و تاکید کرد: این موضوع که صرفا افرادی برای یک تیم ورزشی و یا یک شهرستان، استان و یا کشور استعدادیابی کند چندسالی است در دنیا منسوخ شده و به جای آن سیستمی را پیاده کرده‌اند که فرد نخبه را کشف و او را تا کسب موفقیت و اطمینان از ساخته شدن آینده ورزشی وی رها نمی‌کند.

وی با ابراز تاسف از عدم تمکن مالی و بضاعت ناچیز تیم والیبال گنبدکاووس، ادامه داد: امروز همه علاقه‌مندان به والیبال می‌دانند که چندین بازیکن درجه یک و عمدتا ملی‌پوش گنبدکاووس در تیم‌های بزرگ کشور بازی کرده و به دلیل عدم توان حتی بخشی از مبالغ قرارداد آنها امکان استفاده از آنها فراهم نشده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه برای بازگرداندن بازیکنان بزرگ گنبدکاووس به تیم شهرمان به چندین میلیارد بودجه نیاز داریم، گفت: البته باید به این هزینه‌ها، هزینه‌های اداره تیم و اعزام آن به مسابقات نیز اضافه شود.

 

منبع : خبرگزاری فارس

برچسب‌ها: , , ,
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
خلیل آزمون: بزرگان والیبال گنبد را جمع می کنم/ طاهر آزمون دبیر هیئت می شود

خلیل آزمون نامی بزرگ در ورزش ایران است، او نه تنها بازیکن تیم ملی والیبال بود و مربی بین المللی شد و با تیم گل گهر سیرجان به عنوان نائب قهرمانی لیگ برتر دست پیدا کرد، پدر سردار آزمون فوتبالیست شهیر ایرانی است. حاج خلیل شب گذشته رئیس هیات والیبال …

اخبار
مسعود پیروزی در جمع ملی پوشان بدمینتون برای مسابقات بین المللی فجر قرار گرفت

اعضای تیم ملی بدمینتون آقایان کشور جهت حضور مقتدرانه در بیست و نهمین دوره مسابقات بین المللی دهه فجر با نام (فجر ایران) مشخص شدند. بازیکنان دعوت شده به تیم ملی آقایان عبارتند از :

اخبار
خلیل آزمون در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس هیئت والیبال وعده های خوبی داد

خلیل آزمون از پیشکسوتان والیبال گنبدکاووس و پدر سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی در مراسمی به عنوان رییس جدید هیات والیبال این شهرستان معرفی شد. در این مراسم که شامگاه شنبه با حضور سردار آزمون، رییس هیات والیبال استان گلستان، فرماندار و برخی پیشکسوتان، مربیان و بازیکنان …