block control  صفحه اصلی  •  بخش اخبار  •  بخش مقالات  •  تصاویر ماندگار  •  بخش لینکها  •  ورود یا عضویت  •  درباره ما  •  ارتباط با ما block control

 سرفصل‌های اخبار

 Ads1حاشیه ورزشی : رحمان رئوفی : در جلسه فدراسيون واليبال از من خواسته شد كه فعلا حرفي نزنم!
در تاريخ ۱۳۹۱/۵/۱۲ ۱۸:۲۰:۰۰

چندي پيش سايت رسمي فدراسيون واليبال از حضور تيم ملي واليبال ساحلي در تور جهاني گرنداسلم و شكست اين تيم در ديدار با كانادا نوشت؛ شكستي كه ايران را از حضور در ادامه اين مسابقه‌هاي تك حذفي بازداشت. اندكي بعد "رحمان رئوفي"، ملي‌پوش ايران اعلام كرد كه در طول اين رقابت‌ها در هيچ مسابقه‌اي شركت نكرده و در حكم توريست به چين ميزبان اين رقابت‌ها رفته است!
به گزارش سایت گنبد اسپورت، انتشار اين خبر با واكنش بسيار زياد محافل ورزشي و خبري روبه‌رو شد و چرا‌هاي زيادي را براي علاقه‌مندان واليبال ايجاد كرد. در حالي كه همه منتظر پاسخگويي فدراسيون واليبال در اين‌ باره بودند، "محمدرضا داورزني"، رئيس فدراسيون در جمعي از خبرنگاران قول داد كه موضوع را پيگيري و با خاطيان برخورد كند. دو ماه از وعده داورزني مي‌گذرد و اين موضوع همچنان مسكوت مانده است.

"حميد موحدي"، سرمربي تيم واليبال ساحلي ايران چهارشنبه ششم ارديبهشت به خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: متاسفانه تاكنون موفق به ثبت‌نام در تور جهاني نشده‌ و نمي‌دانيم چرا فدراسيون جهاني پاسخ ما را نمي‌دهد! متاسفانه نمي‌دانم چرا صفحه ورودي واليبال ساحلي ايران در سايت رسمي فدراسيون جهاني قفل شده است و اين ارگان بين‌المللي به مكاتبات ما پاسخ نمي‌دهد. به هر حال شركت در تور جهاني يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي فدراسيون ايران براي آمادگي تيم ملي ساحلي است و اميدوارم هر چه زودتر اين مشكل برطرف شود.

در حالي كه نگراني‌ها از شركت نكردن تيم واليبال ساحلي در تور جهاني گرند اسلم افزايش مي‌يافت، محمدرضا داورزني، رييس فدراسيون واليبال ايران كه بعد از شركت در جلسه كنفدراسيون آسيا به تهران بازگشته بود، در ديدار با جمعي از اصحاب رسانه گفت: مشكلي نيست و بعد از جلسه‌اي كه صبح امروز(نهم ارديبهشت) با موحدي داشتم، زمينه حضور ايران را در مسابقات گرند اسلم فراهم آورده‌ام.

يك‌ هفته بعد سايت رسمي فدراسيون واليبال از شكست تيم ايران در ديدار با كانادا در اين رقابت‌ها خبر داد و نوشت، از آنجايي كه اين رقابت‌ها به صورت تك حذفي برگزار مي‌شد، تيم ايران با شكست مقابل كانادا از ادامه مسابقات باز ماند.

تمام رسانه‌هاي ايران اين خبر را به نقل از روابط عمومي فدراسيون واليبال منتشر كردند ولي رحمان رئوفي، ملي پوش اعزامي ايران به اين مسابقات يك ماه بعد از برگزاري آن رقابت‌ها مدعي شد كه "تيم واليبال ساحلي ايران در هيچ مسابقه رسمي شركت نكرده است". ادعايي كه واكنش بسياري از محافل خبري و ورزشي را به دنبال داشت و موجب شد تا برخي فدراسيون واليبال را به دروغپردازي متهم كنند!

خبرنگار ايسنا براي كنكاش در اين باره به سايت رسمي فدراسيون حهاني واليبال - FIVB - مراجعه كرد و با جست‌وجو در صفحه مربوط به مسابقات گرنداسلم دريافت كه ايران در هيچ مسابقه اصلي و حتي زيرگروه تور جهاني بازي نكرده و هيچ يك از تيم‌هاي كانادا نيز در جدول مسابقات ديداري با ايران نداشته‌اند! دسترسي به سايت رسمي فدراسيون جهاني و لينك بازي‌هاي ساحلي گرنداسلم براي همگان امكان‌پذير است و بعيد به نظر مي‌رسد، مسئولان فدراسيون واليبال پيرو ادعاي رئوفي، اين مرجع رسمي اخبار واليبال جهاني را مرور نكرده باشند.

اما داورزني رييس فدراسيون واليبال براي چندمين بار در نشست خبري خود در مقابل جمع كثيري از خبرنگاران از پيگيري اين موضوع و برخورد قاطعانه با خاطيان خبر داد و گفت: " زماني از اين موضوع مطلع شدم كه تيم ساحلي ايران به مسابقه‌هاي بين‌المللي اعزام مي‌شد. موحدي گفته بود كه ايران در مسابقه‌هاي گرنداسلم با ايتاليا بازي كرده است اما رئوفي بازيكن تيم ملي واليبال ساحلي پس از اين كه از اردو خط خورد، اعلام كرد كه ايران در تور جهاني با هيچ تيمي بازي نكرده است. اين موضوع را پيگيري مي‌كنم. نخواستيم كه مستقيما از FIVB جوياي ماجرا شويم. تا گمان نكنند كه در ايران چه خبر است و خودمان تيم اعزام مي‌كنيم و نمي‌دانيم كه در مسابقه شركت كرده يا خير اما قطعا اين موضوع پيگيري خواهد شد و هر طرفي كه تخلف كرده باشد، مورد بازخواست و مجازات قرار مي‌گيرد. اگر مطمئن شويم كه ايران در مسابقه‌هاي گرند اسلم شركت نكرده است تمام هزينه‌ها از سرپرست تيم (موحدي) كسر مي‌شود."

به دنبال اين صحبت‌ها در تاريخ 30 خرداد، روزشمار پيگيري ماجرا آغاز شد. سرانجام خبر رسيد كه در هفته نخست مرداد ماه يعني درست يك ماه بعد و در سكوت محافل خبري جلسه‌اي در فدراسيون واليبال براي بررسي اين موضوع تشكيل شده است. ولي از آنجا كه هيچ خبري از سوي مسئولان فدراسيون درباره نتيجه اين جلسه منتشر نشد، خبرنگار ايسنا با دو طرف ماجرا تماس گرفت.

حميد موحدي به ايسنا گفت: در جلسه‌ با داورزني مدارك خود را ارائه كرديم و مسئولان هم قانع شدند كه تيم ايران به مسابقات رفته است. البته نمي‌دانم تصميم نهايي چه شد ولي فكر مي‌كنم رييس فدراسيون رئوفي را كه سال‌ها براي تيم ملي بازي كرده، مورد عفو قرار دهد!

موحدي در پاسخ به اين پرسش كه چرا نام ايران در صفحه اينترنتي مربوط به مسابقات گرند اسلم ثبت نشده است، گفت: واليبال ساحلي ايران هنوز دوران آماتور خود را سپري مي‌كند. به همين دليل نمي‌تواند در جدول اصلي مسابقات گرنداسلم بازي كند. البته اگر سلاق و فرخي مصدوم نبودند، به دليل حضور در مسابقات قهرماني آسيا قطعا جواز حضور در تور جهاني را مي‌يافتند. اما چون سلاق مصدوم بود، مجبور شديم با تيم ديگري به تور جهاني برويم. همين موضوع موجب شد كه در جدول اصلي و انتخابي بازي نكنيم و در زيرگروه انتخابي كه 15 تيم حضور داشتند، شركت كنيم.

همزمان رحمان رئوفي كه هفته‌هاي گذشته براي بازتاب گفته‌هايش به سراغ رسانه‌ها مي رفت، پس از نشست با مسئولان فدراسيون در پاسخ به سوال‌هاي خبرنگار ايسنا گفت:‌ "پس از جلسه در فدراسيون واليبال از من خواسته شده است كه فعلا حرفي نزنم!" وي بار ديگر ادعاي موحدي را رد كرد و گفت كه منتظر راي نهايي فدراسيون است.

در حالي كه تقريبا هيچ زاويه پنهاني در حاضر نبودن تيم واليبال ايران در مسابقات تور جهاني گرند اسلم وجود ندارد و بهترين گواه اين ادعا سايت رسمي FIVB است، مشخص نيست چرا مسئولان ارشد فدراسيون واليبال از موضع‌گيري در اين باره خودداري مي‌كنند و حدود 40 روز بعد از قول داورزني درباره برخورد با خاطيان چرا همچنان اين موضوع مسكوت مانده است؟ گويا مسئولان منتظرند تا در اين ميان كسي پرتقال فروش را بيابد.

صفحه مناسب چاپ پیشنهاد این صفحه از این خبر یک pdf بساز
 
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
 Ads2
 اخبار سایر رشته ها

 آخرین نظر‌ات
_RE دوازدهمین دوره مسابقات پاور ... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۲/۲۸ ۱۶:۵۵
_RE عیادت سردار از عبدالمالکی/ آز... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۲/۲۱ ۲:۲۴
_RE رقص فرهاد قائمی بعد از پیروزی... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۲/۱۴ ۱۹:۱۰
_RE با بیشترین نفرات گلستانی؛ دو... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۲/۹ ۱۳:۲۹
_RE رقص فرهاد قائمی بعد از پیروزی... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۲/۸ ۱۹:۳۷
_RE رقابت بازیکنان والیبال گنبدی... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۱/۱۷ ۱۱:۴۳
_RE با پیشنهاد اداره ورزش گنبد، ر... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ ۲۰:۲۸
_RE جزیده: هدف تیم جواهری گنبد در ... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۰/۲۹ ۱۹:۳۲
_RE ارنج غلط : استفاده رسول آقچه ل... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۰/۲۰ ۱۹:۱۶
_RE ارنج غلط : استفاده رسول آقچه ل... بخش اخبار مهمان ۱۳۹۴/۱۰/۲۰ ۱۱:۳۹

 اخبار والیبال

 انتقادهای ورزشی

 اخبار فوتوالی

 اخبار سوارکاری

 اخبار بسکتبال

 ورزش گنبد در گزارش تصویری

 اخبار عمومی

 حاشیه ورزشی

 اخبار بدمینتون

 اخبار فوتبال

 اخبار سپک تاکرا

 ورزش گنبد در سایر نشریات

Copyright © 2007-2016
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه گنبد اسپورت می باشد
استفاده از مطالب بخش های مختلف این وب سایت درصورت ذکر منبع آزاد می باشد
این وب سایت مردمی زیر نظر هیچ ارگان یا سازمان دولتی فعالیت نمی کند و کاملا با هزینه اشخاص ورزش دوست در جهت پیشبرد ورزش منطقه در تلاش می باشد
Design & Powered By: GonbadHost